Powiat pilski - Kościoły

Strony

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej – rzymskokatolicka parafia prowadzona przez Misjonarzy Świętej Rodziny.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skrzatuszu została utworzona 15 listopada 1660. Należy do dekanatu Wałcz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1687 roku w stylu barokowym, konsekrowany w 1701.
Wyrzysk, Plac Wojska Polskiego 9
Kościół Świętego Marcina w Wyrzysku - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Wyrzysk, w województwie wielkopolskim, przy północnej pierzei rynku (Placu Wojska Polskiego).
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Miasteczko Krajeńskie, przy ulicy Księdza Piotra Skargi.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białośliwiu - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Białośliwie, w województwie wielkopolskim, przy ulicy Kościelnej.
Ujście
Telefon: 67 284 00 94
Kościół św. Mikołaja w Ujściu – neobarokowy kościół parafialny w Ujściu, woj. wielkopolskie.
Piła, Krzywa
Telefon: 67 351 67 75
Kościoł św. Rodziny w Pile - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Piła. Należy do dekanatu Piła. Mieści się przy ulicy Jana Bosko.
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szydłowie – została utworzona w 1923 roku. Należy do dekanatu Wałcz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1890, poświęcony 1890. Mieści się pod numerem 4.
Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Dziembowie – parafia rzymskokatolicka w Dziembowie, w dekanacie Wysoka, w diecezji bydgoskiej.
Stara Łubianka, Kościuszkowców 7
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Starej Łubiance została utworzona w 1668 roku, ponownie w 1945. Należy do dekanatu Wałcz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1854 roku w stylu neoromańskim, poświęcony w 1855.
Piła, Ludowa 20
Telefon: 67 351 12 62
Kościół Świętego Antoniego – rzymskokatolicki kościół parafialny w Pile, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Kościół św. Andrzeja Boboli w Kaczorach - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Kaczory. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Należy do dekanatu Wysoka.

Strony