Powiat turecki - Kościoły

Strony

Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Janiszewie - rzymskokatolicka parafia położona we wschodniej części gminy Brudzew. Administracyjnie należy do dekanatu kościeleckiego (diecezja włocławska). Zamieszkuje ją 1400 wiernych.
Kościół Świętego Wita w Tuliszkowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Tuliszków, w powiecie konińskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Poznańskiej. Należy do dekanatu tuliszkowskiego.
Turek, Plac Henryka Sienkiewicza
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku - kościół rzymskokatolicki w mieście Turek. Należy do dekanatu tureckiego. Mieści się przy Placu Sienkiewicza.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie - rzymskokatolicka parafia położona w zachodniej części gminy Władysławów oraz południowej części gminy Krzymów. Administracyjnie należy do dekanatu kościeleckiego (diecezja włocławska). Zamieszkiwana przez 1945 wiernych.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Psarach – rzymskokatolicka parafia położona w południowo-wschodniej części powiatu tureckiego. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat dobrski).
Kościół św. Mikołaja w Brudzewie – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Brudzew, w powiecie tureckim. Mieści się przy Placu Wolności. Należy do dekanatu kolskiego I.
Parafia Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Kaczkach Średnich – rzymskokatolicka parafia położona w środkowej części powiatu tureckiego, swoim zasięgiem obejmuje południową część gminy Turek. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat turecki).
Parafia św. Mikołaja Biskupa w Miłkowicach - rzymskokatolicka parafia. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat warcki).
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Grzymiszewie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Grzymiszew, w gminie Tuliszków, w powiecie tureckim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy Placu Wolności. Należy do dekanatu tuliszkowskiego.
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Turku – Ewangelicko-Augsburska parafia w Turku, należąca do diecezji pomorsko-wielkopolskiej. Mieści się przy ulicy 3 Maja.
Malanów, Południowa 9
Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika i św. Mikołaja Biskupa w Malanowie – rzymskokatolicka parafia położona w zachodniej części powiatu tureckiego, swoim zasięgiem prawie w całości pokrywa się z terenem gminy Malanów. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat turecki).
Parafia św. Michała Archanioła w Russocicach – rzymskokatolicka parafia położona w północnej części powiatu tureckiego, swoim zasięgiem prawie w całości pokrywa się z terenem gminy Władysławów. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat turecki).
Dobra, Plac Wojska Polskiego 19
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrej - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Dobra w województwie wielkopolskim, przy Placu Wojska Polskiego. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo wielkopolskie (pol.). 30 września 2014. .
Parafia Przemienienia Pańskiego i św. Walentego w Galewie – rzymskokatolicka parafia położona we wschodniej części powiatu tureckiego, swoim zasięgiem obejmuje wschodnią część gminy Brudzew oraz północną gminy Turek. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat turecki).
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Boleszczynie – rzymskokatolicka parafia położona w południowo-wschodniej części powiatu tureckiego, należąca do dekanatu dobrskiego diecezji włocławskiej.
Parafia Świętej Trójcy w Skęczniewie – rzymskokatolicka parafia położona w południowej części powiatu tureckiego. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat dobrski).
Parafia Matki Bożej w Obrzębinie – rzymskokatolicka parafia położona w centralnej części powiatu tureckiego. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat turecki).
Parafia Siedmiu Boleści Najświętszej Marii Panny w Kowalach Pańskich - rzymskokatolicka parafia położona w południowej części powiatu tureckiego. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat dobrski).

Strony