Powiat turecki - Atrakcje

Strony

Turek, Plac Wojska Polskiego 1
Ratusz w Turku (Finlandia) Ratusz w Turku (Polska)
Osadnik Gajówka (lokalnie: Lazurowe Jezioro) - sztuczny zbiornik wodny zlokalizowany na terenie gminy Przykona, w pobliżu Lasek i Psar oraz drogi krajowej nr 72. Ma powierzchnię 100 ha.
Zbiornik Przykona - sztuczny zbiornik wodny zlokalizowany na terenie gminy Przykona, w pobliżu Słomowa Kościelnego, przy drodze powiatowej nr 4506.
Dwór w Gozdowie – klasycystyczny dwór w sołectwie Żdżary w Gminie Kawęczyn z połowy XIX wieku (około 1853). Wokół dworu znajduje się park krajobrazowy, w którym rośnie m.in. wiąz polny, którego pierśnica przekracza ponad 200 cm Wpisany do rejestru zabytków w 1988 r.
Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Janiszewie - rzymskokatolicka parafia położona we wschodniej części gminy Brudzew. Administracyjnie należy do dekanatu kościeleckiego (diecezja włocławska). Zamieszkuje ją 1400 wiernych.
Zbiornik Bogdałów - sztuczny zbiornik wodny zlokalizowany na terenie gminy Brudzew, w pobliżu miejscowości Bogdałów-Kolonia.
Kościół Świętego Wita w Tuliszkowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Tuliszków, w powiecie konińskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Poznańskiej. Należy do dekanatu tuliszkowskiego.
Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Turku – pomnik znajdujący się w Parku im. Żerminy Składkowskiej w Turku. Jego przedwojenna wersja została zlikwidowana w roku 1939. Nowy pomnik został odsłonięty w 1990.
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Psarach – rzymskokatolicka parafia położona w południowo-wschodniej części powiatu tureckiego. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat dobrski).
Turek, Plac Henryka Sienkiewicza
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku - kościół rzymskokatolicki w mieście Turek. Należy do dekanatu tureckiego. Mieści się przy Placu Sienkiewicza.
Cmentarz żydowski w Tuliszkowie – kirkut mieści się w Tuliszkowie przy ul. Targowej, przy wyjeździe w kierunku Krępy, w odległości 30-40 metrów po prawej stronie ulicy. W centralnej części kirkutu znajduje się głaz upamiętniający istnienie nekropolii. Obok leży pęknięty na pół nagrobek.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wyszynie - rzymskokatolicka parafia położona w zachodniej części gminy Władysławów oraz południowej części gminy Krzymów. Administracyjnie należy do dekanatu kościeleckiego (diecezja włocławska). Zamieszkiwana przez 1945 wiernych.
Kościół św. Mikołaja w Brudzewie – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Brudzew, w powiecie tureckim. Mieści się przy Placu Wolności. Należy do dekanatu kolskiego I.

Strony