Powiat jarociński - Kościoły

Strony

Kościół św. Marcina w Jarocinie – jedna z najstarszych świątyń w Wielkopolsce. Pierwsza informacja o kościele pochodzi z 1257 roku. Był to wówczas kościół drewniany zbudowany przez dziedziców Jarocina Jarockich, herbu Rawicz.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Potarzycy – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Potarzyca, w gminie Jarocin, w powiecie jarocińskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Wyzwolenia. Należy do dekanatu boreckiego.
Kościół św. Stanisława w Żerkowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Żerków, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Parafia św. Wojciecha Bpa i Matki Kościoła w Pogorzelicy – parafia rzymskokatolicka, należąca do dekanatu żerkowskiego, diecezji kaliskiej.
Nosków, Kościelna 11
Kościół Świętej Trójcy w Noskowie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Nosków, w gminie Jaraczewo, w powiecie jarocińskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu boreckiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół św. Marii Magdaleny w Jaraczewie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Jaraczewo. Należy do dekanatu boreckiego. Mieści się przy ulicy Jarocińskiej.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w centrum Witaszyc w gminie Jarocin.
Kościół św. Kazimierza w Kotlinie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Kotlin, w gminie Kotlin, w powiecie jarocińskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Czermin. Mieści się przy ulicy Staszica.
Kościół św. Antoniego Padewskiego - polski rzymskokatolicki kościół parafialny położony w Jarocinie przy ulicy Franciszkańskiej 3, należący do dekanatu jarocińskiego w diecezji kaliskiej.
Kościół Świętego Wawrzyńca w Mieszkowie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi, dawnym mieście Mieszków, w gminie Jarocin, w powiecie jarocińskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Dworcowej.
Parafia Wszystkich Świętych w Kretkowie to jedna ze starszych parafii na Ziemi Jarocińskiej. Posiadała akt erygujący, na który powoływał się proboszcz Stanisław w roku 1430. Kościół założyli i uposażyli właściciele tych ziem – ród Wczelów, którzy później przyjęli nazwisko Kretkowskich.
Kościół Imienia Jezus – zabytkowy, drewniany kościół parafialny, zlokalizowany w centrum Panienki (gmina Jaraczewo).

Strony