Powiat kępiński - Kościoły

Strony

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, lokalnie określany jako Na Pólku – zabytkowy drewniany kościół rzymskokatolicki pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Został wybudowany w 1711 roku i położony jest w szczerym polu około 1700 metrów od centrum Bralina.
Kępno, Tadeusza Kościuszki 1
Kościół Świętego Marcina w Kępnie − rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Kępno. Należy do dekanatu Kępno. Mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki.
Kościół parafialny pw. św. Jana Nepomucena w Wielkim Buczku powstał w 1802 r. Został ufundowany przez biskupa wrocławskiego Jana Maurycego Strachwitza.
Kościół pw. św. Rocha – kościół, znajdujący się w Proszowie, powstały w 1251 r. Obecny zbudowany został w 1711 r., a odnowiony w 1920 i 1981 r.
Kościół św. Anny w Bralinie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Bralin, w powiecie kępińskim. Mieści się przy ulicy Wrocławskiej. Należy do dekanatu Bralin.
Kościół Świętego Floriana w Opatowie – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Opatów, w gminie Łęka Opatowska, w powiecie kępińskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Trzcinica diecezji kaliskiej. Mieści się przy ulicy Poznańskiej.
Rychtal, Kościelna 8
Kościół Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Rychtalu - rzymskokatolicki kościół parafialny w dawnym mieście Rychtal, w gminie Rychtal, w powiecie kępińskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Trzcinica.
Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Wawrzyńca w Baranowie - kościół we wsi Baranów w gminie Baranów, powiecie kępińskim (województwo wielkopolskie).

Strony