Powiat chodzieski - Kościoły

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – kościół rzymskokatolicki, zlokalizowany w centrum placu Wolności w Szamocinie. Posiada cechy klasycystyczne i neoromańskie.
Kościół Świętego Marcina w Żoniu - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Żoń, w województwie wielkopolskim.
Budzyń, Księdza Struka
Kościół Świętej Barbary w Budzyniu - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Budzyń, w województwie wielkopolskim, przy ulicy Księdza Struka.
Kościół pw. św. Floriana w Chodzieży pochodzi z roku 1755, jest zbudowany w stylu późnobarokowym z zachowaniem murów gotyckich.
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Stróżewie jest jedną z 10 parafii leżącą w granicach dekanatu chodzieskiego. Erygowana w 1973 roku.
Kościół Świętego Wojciecha w Margoninie − rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Margonin. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Wyszynach jest jedną z 10 parafii leżącą w granicach dekanatu chodzieskiego. Erygowana w 1931 roku.
Kościół św. Maksymiliana Kolbe – rzymskokatolicki kościół filialny, zlokalizowany w Podaninie koło Chodzieży. Należy do parafii św. Kazimierza w pobliskich Podstolicach.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Szamocin, przy ulicy Kościelnej.
Chodzież, Księdza Kanonika Jana Ksyckiego 2
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Chodzieży – rzymskokatolicka parafia położona w dekanacie chodzieskim, należącym do archidiecezji gnieźnieńskiej.
Parafia Świętego Józefa w Raczynie jest jedną z 10 parafii leżącą w granicach dekanatu chodzieskiego. Erygowana w 1947 roku.
Parafia Świętego Kazimierza w Podstolicach jest jedną z 10 parafii leżącą w granicach dekanatu chodzieskiego. Erygowana w 1973 roku.
Chodzież, Zwycięstwa 1
Parafia Ewangelicko-Metodystyczna w Chodzieży – zbór metodystyczny działający w Chodzieży, należący do okręgu zachodniego Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w RP. Nabożeństwa odbywają się w niedziele o godzinie 10:00.