Powiat średzki - Kościoły

Kościół Świętej Trójcy w Nowym Mieście nad Wartą - rzymskokatolicki kościół parafialny w dawnym mieście, obecnie wsi Nowe Miasto nad Wartą, w gminie Nowe Miasto nad Wartą, w powiecie średzkim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu nowomiejskiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół Najświętszego Serca Jezusa w Środzie Wielkopolskiej - jeden z trzech rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Środzie Wielkopolskiej. Należy do dekanatu średzkiego. Mieści się przy ulicy Wiosny Ludów.
Kolegiata NMP Wniebowziętej w Środzie Wielkopolskiej – kościół gotycki z początku XV wieku. Rozbudowany na przełomie XV/XVI wieku przez dobudowanie naw bocznych i podwyższenie wieży. W połowie XVI wieku zwieńczenie wieży attyką renesansową.
Zaniemyśl, Raczyńskiego 34
Kościół św. Wawrzyńca w Zaniemyślu – jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich we wsi Zaniemyśl, w powiecie średzkim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu kórnickiego.
Kościół świętego Jana Chrzciciela i Matki Bożej Pocieszenia w Gieczu – jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich we wsi Giecz, w powiecie średzkim. Należy do dekanatu kostrzyńskiego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Gieczu – jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich we wsi Giecz, w powiecie średzkim. Należy do dekanatu kostrzyńskiego.
Kościół św. Katarzyny – katolicki kościół parafialny znajdujący się w Solcu (gmina Krzykosy, województwo wielkopolskie).
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Dębnie – rzymskokatolicki kościół znajdujący się w Dębnie, w gminie Nowe Miasto nad Wartą na terenie archidiecezji poznańskiej. Pełni funkcję kościoła parafialnego dla wspólnoty parafialnej pod tym samym wezwaniem.
Zaniemyśl, Poznańska 12
Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Zaniemyślu – jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich we wsi Zaniemyśl, w powiecie średzkim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu kórnickiego archidiecezji poznańskiej. Mieści się przy ulicy Poznańskiej.
Kościół Wszystkich Świętych – katolicki kościół parafialny znajdujący się w Nietrzanowie (gmina Środa Wielkopolska).
Parafia Świętego Michała Archanioła w Winnej Górze jest jedną z 10 parafii leżącą w granicach dekanatu miłosławskiego. Erygowana w 1305 roku.
Kościół św. Marcina w Śnieciskach – rzymskokatolicki kościół znajdujący się w Śnieciskach, w gminie Zaniemyśl, przy ul. Kościelnej 13. Pełni funkcję kościoła parafialnego dla wspólnoty parafialnej pod tym samym wezwaniem.
Kościół św. Katarzyny w Bagrowie – zabytkowy rzymsko-katolicki kościół parafialny w Bagrowie, w powiecie średzkim, w województwie wielkopolskim.
Środa Wielkopolska, Osiedle Jagiellońskie 47
Parafia Świętego Józefa w Środzie Wielkopolskiej - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu średzkiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w 1988. Jest najmłodszą w mieście. Kościół parafialny został zbudowany w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Mieści się na osiedlu Jagiellońskim.