Powiat średzki - Atrakcje

Strony

Dwór w Winnej Górze – zabytkowy dwór we wsi Winna Góra, w powiecie średzkim, w województwie wielkopolskim.
Pałacyk Kosińskich – pałac znajdujący się w Połażejewie, zbudowany prawdopodobnie dla Witolda i Marii Kosińskich.
Środa Wielkopolska, Mieczysława Niedziałkowskiego 32
Kościół Świętej Trójcy w Nowym Mieście nad Wartą - rzymskokatolicki kościół parafialny w dawnym mieście, obecnie wsi Nowe Miasto nad Wartą, w gminie Nowe Miasto nad Wartą, w powiecie średzkim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu nowomiejskiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół Najświętszego Serca Jezusa w Środzie Wielkopolskiej - jeden z trzech rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Środzie Wielkopolskiej. Należy do dekanatu średzkiego. Mieści się przy ulicy Wiosny Ludów.
Ratusz w Środzie Wielkopolskiej – zabytkowa siedziba władz miejskich w Środzie Wielkopolskiej, w województwie wielkopolskim.
Kolegiata NMP Wniebowziętej w Środzie Wielkopolskiej – kościół gotycki z początku XV wieku. Rozbudowany na przełomie XV/XVI wieku przez dobudowanie naw bocznych i podwyższenie wieży. W połowie XVI wieku zwieńczenie wieży attyką renesansową.
Zaniemyśl, Raczyńskiego 34
Kościół św. Wawrzyńca w Zaniemyślu – jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich we wsi Zaniemyśl, w powiecie średzkim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu kórnickiego.
Kościół świętego Jana Chrzciciela i Matki Bożej Pocieszenia w Gieczu – jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich we wsi Giecz, w powiecie średzkim. Należy do dekanatu kostrzyńskiego.
Łękno – jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie średzkim, w gminie Zaniemyśl o powierzchni ok 26 hektarów i maksymalnej głębokości 5 metrów. Nad jeziorem leży wieś Łękno.
Jezioro Raczyńskie – jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie średzkim, w gminie Zaniemyśl, położona ok. 0,5 km na południowy wschód od Zaniemyśla. Na jeziorze znajduje się 3-hektarowa Wyspa Edwarda.
Wyspa Edwarda - wyspa o powierzchni 3 ha na jeziorze Raczyńskim położona w woj. wielkopolskim w powiecie średzkim w Zaniemyślu.

Strony