Powiat wągrowiecki - Kościoły

Strony

Parafia Świętego Mikołaja w Srebrnej Górze jest jedną z 9 parafii leżącą w granicach dekanatu damasławskiego. Erygowana w 1404 roku.
Kościół Świętego Mikołaja Biskupa w Skokach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Skoki w powiecie wągrowieckim. Znajduje się na szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.
Parafia Świętego Józefa w Kozielsku jest jedną z 9 parafii leżącą w granicach dekanatu damasławskiego. Erygowana w 1432 roku.
Gołańcz, Karola Libelta
Kościół Świętego Wawrzyńca w Gołańczy - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Gołańczy, przy ulicy księdza Mrotka.
Kościół św. Andrzeja Boboli w Żabiczynie - kościół parafialny powstały w 1979 roku. Kościół powstawał w miejscu kaplicy, wybudowanej w 1939 roku, ufundowanej przez Marię Kurnatowską i wyświęconej 2 września 1939 roku, w latach 1978-1979.
Kościół Wszystkich Świętych w Raczkowie - drewniany rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Raczkowo, w powiecie wągrowieckim, w województwie wielkopolskim. Znajduje się na szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.
Kościół Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Damasławku – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Damasławek, w województwie wielkopolskim, przy ulicy Kościelnej.
Kościół św. Michała Archanioła w Jabłkowie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Jabłkowo w powiecie wągrowieckim w gminie Skoki.
Mieścisko, Kościelna 1
Kościół św. Michała Archanioła w Mieścisku - katolicki kościół Parafii św. Michała Archanioła w Mieścisku, zlokalizowany we wsi Mieścisko przy ulicy Kościelnej 1.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wągrowcu – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Znajduje się w Wągrowcu, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu wągrowieckiego archidiecezji gnieźnieńskiej.
Parafia Świętej Katarzyny w Potulicach – rzymskokatolicka parafia w Potulicach, należy do dekanatu rogozińskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Powstała w XIV wieku. Obecny kościół wybudowany w 1728 z drewna, kryty gontem, z wieżą o barokowym hełmie.
Kościół Zwiastowania NMP w Popowie Kościelnym - drewniany kościół katolicki pod wezwaniem Zwiastowania NMP, zlokalizowany w Popowie Kościelnym.
Łekno, Poprzeczna
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łeknie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Łekno, w województwie wielkopolskim.
Wągrowiec, Klasztorna 4
Kościół św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Wągrowiec. Mieści się przy ulicy Klasztornej.
Kościół Świętej Katarzyny i błogosławionej Matki Karłowskiej w Smogulcu - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Smogulec, w województwie wielkopolskim.
Kościół pw. św. Mikołaja (Tarnowa Villa Religiosorum Conventus Wągroviecensis) – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Tarnowo Pałuckie, w powiecie wągrowieckim, w województwie wielkopolskim.
Wągrowiec, Klasztorna 11
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wągrowcu - kościół dawnego opactwa cysterskiego, obecnie kościół parafialny parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znajdujący się w Wągrowcu, przy ulicy Klasztornej.
Wapno, Górnicza 13
Parafia Świętej Barbary w Wapnie jest jedną z 9 parafii leżącą w granicach dekanatu damasławskiego. Erygowana w 1967 roku.

Strony