Powiat czarnkowsko-trzcianecki - Kościoły

Strony

Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu – sanktuarium maryjne położone w Lubaszu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Stobnie została utworzona 3 kwietnia 1926. Należy do dekanatu Piła diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w latach 1926-1927, poświęcony w 1927. Mieści się przy ulicy Pilskiej 11.
Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Nowych Dworach - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Nowe Dwory, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Matki Boskiej Siewnej w Herburtowie - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Herburtowo w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Parafia św. Franciszka Ksawerego w Kuźnicy Czarnkowskiej - parafia rzymskokatolicka we wsi Kuźnica Czarnkowska. Została utworzona 1 kwietnia 1932. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Obsługiwana jest przez ojców Saletynów.
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Dzierżążnie Wielkim – zabytkowy, drewniany kościół we wsi Dzierżążno Wielkie, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół św. Marii Magdaleny w Czarnkowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Czarnków. Należy do dekanatu czarnkowskiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski w Łomnicy – zabytkowy, neoromański kościół we wsi Łomnica, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance - zabytkowy kościół, należący do parafii rzymskokatolickiej pod tym samym wezwaniem, wzniesiony w latach 1914-1915 w stylu neobarokowym, usytuowany w centrum Trzcianki.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dzierżążnie Małym – zabytkowy, drewniany kościół we wsi Dzierżążno Małe, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żelichowie została utworzona 28 czerwca 1957. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w XIX wieku, murowany, poświęcony w 1946. Mieści się pod numerem 33.
Parafia Matki Bożej Różańcowej w Jędrzejewie została utworzona 8 grudnia 1958. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1905 roku w stylu neogotyckim. Mieści się pod numerem 58.
Kościół ewangelicki w Połajewie - zabytkowy kościół we wsi Połajewo, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim. Kościół wzniesiono w 1859 z czerwonej cegły, w neogotyckim stylu. Został zbudowany dla potrzeb parafii ewangelicko-augsburskiej, powstałej w 1851 roku.
Kościół Wszystkich Świętych w Białej – rzymskokatolicki kościół parafialny, zlokalizowany w Białej (gmina Trzcianka).
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzyżu Wielkopolskim - jeden z rzymskokatolickich kościołów parafialnych w mieście Krzyż Wielkopolski. Mieści się przy ulicy Poznańskiej. Należy do dekanatu Trzcianka.
Kościół św. Anny w Kocieniu Wielkim - zabytkowy, drewniany kościół we wsi Kocień Wielki, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biernatowie - zabytkowy, szachulcowy kościół, znajdujący się w Biernatowie, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół św. Michała Archanioła w Połajewie - zabytkowy kościół we wsi Połajewo, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dębogórze - zabytkowy kościół we wsi Dębogóra, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Świętego Rocha w Wieleniu – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Wieleniu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Trzcianka diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Strony