Powiat czarnkowsko-trzcianecki - Architektura

Strony

Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu – sanktuarium maryjne położone w Lubaszu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Zamek w Goraju – zamek z XIX wieku znajdujący się w Goraju w województwie wielkopolskim.
Pałac w Lubaszu - osiemnastowieczny, klasycystyczny pałac w Lubaszu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Czarnków, Plac Wolności 6
Ratusz w Czarnkowie – czarnkowski ratusz mieści się przy Placu Wolności (Rynku). Jest to budowla eklektyczna wybudowana w połowie XIX wieku. Obecnie siedziba Urzędu Miasta. Na ścianie budynku jest umieszczona tablica ku czci czarnkowian poległych i pomordowanch w drugiej wojnie światowej.
Wieleń, Aleja Zamkowa
Pałac Sapiehów w Wieleniu – zabytkowy pałac, położony w Wieleniu, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Kuźnicy Czarnkowskiej - zabytkowy, neorenesansowy pałac, znajdujący się w Kuźnicy Czarnkowskiej, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.
Pomnik spadochroniarzy pod Sokołowem – betonowy pomnik polskich i radzieckich spadochroniarzy, zlokalizowany około 3 kilometry na północny-wschód od Klempicza i 1,5 kilometra na południe od Sokołowa, na terenie leśnictwa Annogóra, w pobliżu samotnego gospodarstwa zwanego Brzeg, bezpośrednio przy drod
Kościół ewangelicki w Połajewie - zabytkowy kościół we wsi Połajewo, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim. Kościół wzniesiono w 1859 z czerwonej cegły, w neogotyckim stylu. Został zbudowany dla potrzeb parafii ewangelicko-augsburskiej, powstałej w 1851 roku.
Trzcianka, Stanisława Staszica 1
Dwór w Dębogórze - zabytkowy dwór we wsi Dębogóra, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, w województwie wielkopolskim.

Strony