Powiat ostrowski - Architektura

Strony

Śliwniki, Niemojowskich 2b
Pałac Niemojowskich - pałac rodziny Niemojowskich znajdujący się we wsi Śliwniki w powiecie ostrowskim wzniesiony w latach 1848-1850 dla Jana Nepomucena Niemojowskiego , zapewne według projektu Karola Würtemberga.
Lewków, Kwiatkowska 6c
Pałac Lipskich w Lewkowie – pałac położony w zespole pałacowo-parkowym w Lewkowie, wzniesiony w latach 1786–1791 według projektu Jana Chrystiana Kamsetzera dla sędziego kaliskiego Wojciecha Lipskiego i jego żony Salomei Lipskiej z Objezierskich; klasycystyczny, jeden z pierwszych pałaców klasycystycz
Antonin, Pałacowa 1
Pałac myśliwski książąt Radziwiłłów w Antoninie – pałac myśliwski zbudowany w latach 1822–1824 przez Karla Friedricha Schinkla dla księcia Antoniego Radziwiłła.
Parafia Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Ołobok diecezji kaliskiej. Została utworzona w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Ostrowskiej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Ratusz w Ostrowie Wielkopolskim – XIX wieczny budynek położony w rynku w Ostrowie Wielkopolskim, dawna siedziba władz miejskich. Trzeci ratusz w historii miasta.
I Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim – najstarsza szkoła średnia w Ostrowie Wielkopolskim i trzecia polska na terenach zaboru pruskiego. Jej historia sięga roku 1845.
Plac Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim – położony w Śródmieściu plac z zabudową z przełomu XIX i XX wieku. Budynki przy placu nawiązują do różnych stylów architektonicznych, a wiele obiektów było świadkami ważnych wydarzeń w dziejach miasta i Wielkopolski.
Ostrów Wielkopolski, Plac Stefana Rowińskiego 2
Kasa Pożyczkowa Miasta Ostrowa - położony przy placu Stefana Rowińskiego budynek o jednym z najbogatszych w Ostrowie Wielkopolskim wystrojów elewacji.

Strony