Powiat wrzesiński - Architektura

Strony

Miłosław, Poznańska 1a
Pałac w Miłosławiu - zabytkowy pałac w Miłosławiu, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany jest w południowej części miasta.
Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Biechowie - zabytkowy kościół parafialny w Biechowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Zameczek Myśliwski "Bażantarnia" w Bugaju – zabytkowy zameczek myśliwski w Bugaju, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Ratusz we Wrześni – zabytkowy ratusz we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Bieganowie - eklektyczny pałac z elementami neoklasycystycznymi w Bieganowie, powiat wrzesiński, wzniesiony w latach 1914-1916 według projektu Stefana Cybichowskiego dla Edwarda Grabskiego.
Pałac w Chwalibogowie – pałac w Chwalibogowie (Województwo wielkopolskie, powiat wrzesiński, gmina Września.
Pałac w Białężycach - zabytkowy ekletyczny pałac w Białężycach, wzniesiony na początku XX wieku. Obecnie stanowi własność gminy Września.
Pałac Władysława Reymonta w Kołaczkowie - zabytkowy klasycystyczny pałac (przez historyków sztuki uważany również za dwór) z XIX wieku w Kołaczkowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany przy placu Władysława Reymonta.
Pałac w Ostrowie Szlacheckim – zabytkowy pałac w Ostrowie Szlacheckim, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Dwór w Grzybowie – wiejski dom mieszkalny położony we wsi Grzybowo, w województwie wielkopolskim, leży w odległości 7 km od Wrześni. W bliskiej odległości od dworu znajduje się zabytkowy park o powierzchni 0,9 ha.
Dwór w Gulczewku - dwór znajdujący się w powiecie wrzesińskim w woj. wielkopolskim. Zbudowany na pocz. XX w. Budynek parterowy, z piętrem ukrytym w mansardowym dachu i z piętrowym ryzalitem na osi zwieńczonym trójkątnym frontonem.
Dwór w Bardzie – zabytkowy dwór w Bardzie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Mystkach – renesansowy pałac zbudowany w latach 80. XIX w. w miejscowości Mystki.
Pałac na Opieszynie we Wrześni - zabytkowy pałac we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. W swej obecnej postaci został wybudowany około 1870 dla Edwarda hrabiego Ponińskiego, dawnego właściciela miasta.
Dwór w Grabowie Królewskim – ruiny budynku z dwudziestolecia międzywojennego, znajdujące się we wsi Grabowo Królewskie w powiecie wrzesińskim w województwie wielkopolskim.
Dwór w Ratajach – dwór w Ratajach (powiat wrzesiński) powstały w XIX w. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo wielkopolska (pol.). 30 września 2014.
Pałac w Mikuszewie – zabytkowy pałac w Mikuszewie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Pałac został wybudowany około 1890, wówczas to właścicielem pobliskich dóbr był książę Sachsen-Meningen. Obecnie znajduje się tu Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży "Mikuszewo".
Węgierki, Kościelna 3
Pałac w Węgierkach – zabytkowy pałac w Węgierkach, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Pomnik Dzieci Wrzesińskich - znajduje się we Wrześni na miejscu gdzie ul. Sienkiewicza przechodzi w ul. Harcerską. Upamiętnia wydarzenia ze strajku Dzieci Wrzesińskich w latach 1901-1902. Został ufundowany przez Społeczeństwo Ziemi Wrzesińskiej w 75 rocznicę tych wydarzeń.
Pomnik Juliusza Słowackiego w Miłosławiu – pierwszy pomnik poświęcony Juliuszowi Słowackiemu na ziemiach polskich, ufundowany przez Józefa Kościelskiego, odsłonięty w 1899.

Strony