Powiat słupecki - Architektura

Strony

Ciążeń, Wolności 33
Późnobarokowy pałac biskupi w Ciążeniu, gmina Lądek, powiat słupecki. Wpisany do rejestru zabytków KOBiDZ pod numerem 22/335 w dniu 17 stycznia 1949 roku.
Zespół dworski w Lądzie pochodzi z pierwszej połowy XIX wieku, wpisany do ewidencji pod numerem: 410/152 z 27.09.1988 r., w skład zespołu wchodzi: dwór park z licznymi pomnikami przyrody W dworku mieści się Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.
Pałac w Paruszewie – pałac znajdujący się w gminie Strzałkowo w powiecie słupeckim, wybudowany w XIX w. z inicjatywy Waleriana Hulewicza, a następnie przebudowany (architekt – Stanisław Mieczkowski) w 1910 r. przez ówczesnych właścicieli – Janinę z Hulewiczów i Stanisława Błociszewskiego.
Słupca, Tadeusza Kościuszki 4
Zajazd pocztowy w Słupcy - budynek wzniesiony w pierwszej połowie XIX wieku, początkowo pełniący funkcję zajazdu pocztowego, aktualnie prywatny budynek mieszkalny. Znajduje sie w Słupcy na ulicy Kościuszki 4. Wpisany do rejestru zabytków KOBiDZ pod numerem 405/147 w dniu 7 kwietnia 1988 roku.
Słupca, Plac Szkolny 1
Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy – publiczna szkoła średnia, mająca siedzibę w Słupcy. Istnieje od 1925 roku. Przez cały czas swojego działania funkcjonuje w budynku przy pl. Szkolnym, wzniesionym staraniem księdza Franciszka Szczygłowskiego.

Strony