Powiat koniński - Kościoły

Strony

Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski – obecnie największy kościół w Polsce, znajdujący się w województwie wielkopolskim w miejscowości Licheń Stary niedaleko Konina. Położony jest na terenie sanktuarium maryjnego, ważnego katolickiego ośrodka religijnego w kraju.
Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Złotkowie – jest jedną z 6 parafii leżącą w granicach dekanatu kleczewskiego. Erygowana w 1400 roku.
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skulsku − rzymskokatolicki Kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i sanktuarium maryjne we wsi Skulsk, mieszczące się przy ulicy Kościelnej.
Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach jest jedną z 5 parafii leżącą w granicach dekanatu golińskiego. Erygowana w XV wieku.
Ślesin, Kościelna 20
Kościół Świętego Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Ślesin. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Krzymów, Kościelna 1
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Krzymowie – rzymskokatolicka parafia położona we wschodniej części gminy Krzymów. Administracyjnie należy do dekanatu kościeleckiego (diecezja włocławska). Zamieszkiwana przez 3025 wiernych.
Kleczew, Kościelna 8
Kościół Świętego Andrzeja Apostoła w Kleczewie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Kleczew. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Parafia Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Grabienicach − jedna z 7 parafii leżącą w granicach dekanatu zagórowskiego. Erygowana w 1415 roku.
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Wąsoszach – Kościół parafialny wyznania rzymskokatolickiego, powstały w początkach XVII wieku, znajduje się w miejscowości Wąsosze, w gminie Ślesin, w powiecie koniński.
Parafia Świętego Jakuba Apostoła w Dobrosołowie jest jedną z 6 parafii leżącą w granicach dekanatu kleczewskiego. Erygowana w 1540 roku.
Kościół św. Urszuli w Wilczynie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Wilczyn, w powiecie konińskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Wilczogóra.
Parafia ewangelicko-reformowana w Żychlinie – zbór ewangelicko-reformowany działający w Żychlinie. Proboszczem parafii jest ksiądz Tadeusz Jelinek.
Parafia Świętego Mateusza w Myśliborzu jest jedną z 5 parafii leżącą w granicach dekanatu golińskiego. Erygowana w 1438 roku.
Kościół Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny – zabytkowy kościół rzymskokatolicki wraz z eremem oo. Kamedułów w Bieniszewie. Klasztor znajduje się na Sowiej Górze w Puszczy Bieniszewskiej w powiecie konińskim na południe od siedziby gminy – Kazimierza Biskupiego.
Kościół Świętego Marcina w Kazimierzu Biskupim – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Kazimierz Biskupi. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Sompolno, 11 Listopada
Kościół Świętej Marii Magdaleny w Sompolnie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Sompolno. Mieści się przy ulicy 11 Listopada.
Kościół Świętego Wojciecha w Grodźcu − rzymskokatolicki kościół parafialny na wsi Grodziec. Należy do dekanatu tuliszkowskiego. Mieści się przy Placu Arcybiskupa Bronisława Dąbrowskiego.

Strony