Konin - Kościoły

Konin, Reformacka 2
Kościół i klasztor Reformatów w Koninie – kościół św. Marii Magdaleny z roku 1727 barokowy, jednonawowy. Posiada trzy ołtarze późnobarokowe z połowy XVIII wieku.
Konin, Kolska 1
Kościół ewangelicko-augsburski Świętego Ducha w Koninie – położony jest na dawnym Przedmieściu Kolskim przy ulicy Kolskiej, na osi ulicy 3 Maja.
Konin, Portowa 2
Kościół św. Wojciecha w Koninie - kościół mieści się w konińskiej dzielnicy Morzysław przy ulicy Portowej. Należy do dekanatu konińskiego III. Jest budowlą wybudowaną w latach 1905-1914.
Kościół św. Andrzeja Apostoła - gotycki kościół w dzielnicy Konina - Gosławicach.
Konin, Szpitalna 28
Parafia Miłosierdzia Bożego w Koninie – rzymskokatolicka parafia w Koninie, należąca do diecezji włocławskiej i dekanatu konińskiego I. Powołana w 1993. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Szpitalnej, kościół parafialny przy ulicy Piłsudskiego.
Konin, Kościelna
Kościół św. Bartłomieja w Koninie (konińska fara) - kościół Parafii pw. św. Bartłomieja w Koninie położony przy ulicy Kościelnej 1. Najstarszą częścią kościoła jest zakrystia z XIV wieku.
Konin, Przemysłowa 18
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Koninie – rzymskokatolicka parafia w Koninie, należąca do diecezji włocławskiej i dekanatu konińskiego II. Powołana w 1988. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Przemysłowej.
Konin, Jana Pawła II 100
Parafia błogosławionego Jerzego Matulewicza w Koninie – rzymskokatolicka parafia w Koninie, należąca do diecezji włocławskiej i dekanatu konińskiego II. Powołana w 1996. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Jana Pawła II.
Konin, Jana Zemełki 53
Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Koninie – zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów znajdujący się w Koninie, przy ulicy Zemełki 53.
Konin, św. Maksymiliana 2
Parafia Świętego Maksymiliana w Koninie – rzymskokatolicka parafia w Koninie, należąca do diecezji włocławskiej i dekanatu konińskiego III. Powołana w 1977 roku. Obsługiwana przez księży diecezjalnych.