Powiat śremski - Kościoły

Strony

Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i Świętego Mikołaja w Książu Wielkopolskim - jeden z kościołów rzymskokatolickich w mieście Książ Wielkopolski. Mieści się przy ulicy Jana Pawła II. Należy do dekanatu nowomiejskiego.
Kościół Świętego Marcina Biskupa w Mchach - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Mchy, w gminie Książ Wielkopolski, w powiecie śremskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu boreckiego.
Kościół Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Śremie, zwyczajowo określany jako kościół farny – najstarszy zachowany kościół w Śremie, położony w prawobrzeżnej części miasta, wybudowany w stylu gotyckim, z barokowym i późniejszym wyposażeniem. Kościół jest główną świątynią parafii pw.
Kościół św. Jakuba Apostoła - zabytkowy, drewniany kościół parafialny, zlokalizowany w centrum Żabna (powiat śremski).
Kościół św. Andrzeja – rzymskokatolicki kościół parafialny zlokalizowany w Iłówcu. Obiekt pochodzi z 1841 roku i jest późnoklasycystyczny. Wieżę dobudowano w 1902.
Kościół św. Katarzyny w Brodnicy – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Brodnica, w powiecie śremskim. Należy do dekanatu śremskiego.
Śrem, Wyszy nskiego 13
Kościół Świętego Ducha w Śremie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Śrem. Należy do dekanatu śremskiego. Mieści się przy ulicy Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Dolsku − rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Dolsk. Mieści się przy ulicy Kościelnej i należy do dekanatu śremskiego.
Parafia św. Wojciecha w Dalewie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie krzywińskim. Proboszczem jest ks. dr hab. Dariusz Dogondke.
Książ Wielkopolski, Floriana Dąbrowskiego
Kościół świętego Antoniego Padewskiego w Książu Wielkopolskim – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w mieście Książ Wielkopolski, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu nowomiejskiego archidiecezji poznańskiej.
Śrem, Jana Kilińskiego 23
Parafia Najświętszego Serca Jezusa w Śremie – największa parafia w dekanacie śremskim obejmująca mieszkańców os. Jeziorany i os. Helenki Wysokie w Śremie. Parafia została erygowana w styczniu 1977 roku. Konsekracja kościoła parafialnego nastąpiła 20 kwietnia 1993 roku.
Kościół Świętego Ignacego Loyoli w Śremie – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Świętego Ducha. Znajduje się w Śremie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu śremskiego archidiecezji poznańskiej.
Śrem, Poznańska 13
Kościół pofranciszkański Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Śremie - dawny kościół Franciszkanów znajdujący się w Śremie, przy ulicy Poznańskiej. Obecnie jest to kościół filialny parafii Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Śremie.

Strony