Powiat międzychodzki - Kościoły

Kościół ewangelicki w Sierakowie – budowla sakralna wzniesiona w latach 1782-1785 w Sierakowie jako świątynia parafii ewangelickiej. Obecnie częściowo zrujnowana.
Kościół św. Wojciecha w Chrzypsku Wielkim jest najstarszym i najcenniejszym zabytkiem we wsi. Budynek jest jednym z ostatnich kościołów Wielkopolski, który został zbudowany w stylu gotyckim.
Kościół Pobernardyński Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Sierakowie (zwany Perłą Sierakowa) jest najbardziej znanym i najcenniejszym zabytkiem miasta.
Kwilcz, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 41
Kościół św. Michała Archanioła w Kwilczu jest najstarszym zabytkiem we wsi. Świątynia została zbudowana w latach 1766-1782 w stylu późnnobarokowym.
Międzychód, Marszałka Józefa Piłsudskiego 18
Kościół Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie - rzymskokatolicki kościół parafialny w Międzychodzie, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Piłsudskiego. Należy do dekanatu międzychodzkiego.
Kamionna, Kościelna 5
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnie - rzymskokatolicki Kościół parafialny we wsi Kamionna, w gminie Międzychód, w powiecie międzychodzkim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Należy do dekanatu międzychodzkiego.
Kościół Świętego Mikołaja w Lewicach - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Lewice, w gminie Międzychód, w powiecie międzychodzkim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu międzychodzkiego.
Międzychód, 17 Stycznia 77
Kościół Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela w Międzychodzie - jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich w mieście Międzychód. Należy do dekanatu międzychodzkiego. Mieści się przy ulicy 17 Stycznia.
Parafia Św. Andrzeja Apostoła i Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Lutomiu – rzymskokatolicka parafia w Lutomiu, należy do dekanatu wronieckiego. Powstała po 1334.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łowyniu – rzymskokatolicka parafia w Łowyniu, należąca do dekanatu międzychodzkiego. Powstała w 1924 roku.