Powiat szamotulski - Kościoły

Strony

Kolegiata MB Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa w Szamotułach - kościół zbudowany w 1 połowie XV wieku.
Parafia Świętego Krzyża i św. Mikołaja w Biezdrowie – rzymskokatolicka parafia w Biezdrowie, należąca do dekanatu wronieckiego. Powstała już w XII wieku.
Obrzycko, Kościelna 10
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Obrzycku - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Obrzycko. Należy do dekanatu szamotulskiego.
Kościół Świętego Mikołaja w Słopanowie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Słopanowo w powiecie szamotulskim.
Kościół Świętego Krzyża w Szamotułach – rzymskokatolicki kościół parafialny w Szamotułach, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu szamotulskiego archidiecezji poznańskiej.
Kościół Świętego Wawrzyńca w Pniewach - jeden z dwóch kościołów rzymskokatolickich w mieście Pniewy. Mieści się przy ulicy Jeziornej. Należy do dekanatu pniewskiego.
Wronki, Sierakowska 5
Kościół św. Katarzyny we Wronkach - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Wronki. Mieści się przy ulicy Sierakowskiej. Należy do dekanatu wronieckiego.
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ostrorogu - rzymskokatolicki kościół parafialny mieszczący się w mieście Ostroróg, przy ulicy Kościelnej.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaźmierzu – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Kaźmierz, w powiecie szamotulskim. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Należy do dekanatu szamotulskiego.
Pniewy, Wolności 4
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Pniewach – jeden z dwóch rzymskokatolickich kościołów parafialnych w Pniewach, w powiecie szamotulskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu pniewskiego archidiecezji poznańskiej.
Kościół Serca Jezusowego - szachulcowy kościół zlokalizowany we wsi Piotrowo, w gminie Obrzycko, w województwie wielkopolskim.
Wronki, Osiedle Borek 14
Parafia Świętej Urszuli Ledóchowskiej we Wronkach – rzymskokatolicka parafia we Wronkach, należy do dekanatu wronieckiego. Powstała w 1992. Obecny kościół w budowie od 2000. Mieści się na Osiedlu Borek.
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny-znajdujący się w wsi Bytyń. Dzisiejszy kościół stoi prawdopodobnie gdzie stał jego drewniany poprzednik. Obecna budowla została zbudowana na początku XVI wieku, i otrzymała wezwanie Św. Mikołaja. Był to jednonawowy budynek w stylu gotyckim.
Duszniki, Jana Pawła II 129
Parafia Świętego Marcina w Dusznikach – rzymskokatolicka parafia w Dusznikach, należy do dekanatu pniewskiego. Powstała w XV wieku. Mieści się przy ulicy Jana Pawła II.

Strony