Kalisz - Kościoły

Kalisz, Plac Świętego Józefa 7
Bazylika kolegiacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kaliszu – kościół w Kaliszu, w Śródmieściu, przy placu św.
Kalisz, Stawiszyńska 2
Kościół rektoralny Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaliszu - kościół rektorski należący dawniej do zakonu bernardynów, obecnie do jezuitów. Mieści się na początku ulicy Stawiszyńskiej w Kaliszu.
Kalisz, Adama Asnyka 54/56
Parafia Miłosierdzia Bożego w Kaliszu - rzymskokatolicka parafia w dekanacie Kalisz II. Mieści się przy ulicy Asnyka. Duszpasterstwo prowadzą w niej księża diecezjalni. Erygowana w roku 1952 przez biskupa włocławskiego Franciszka Korszyńskiego. Jej pierwszym proboszczem został mianowany ks.
Kalisz, Kanonicka 5
Katedra św. Mikołaja Biskupa w Kaliszu - kościół wzniesiony w latach 1253-1257 w stylu gotyckim z fundacji Bolesława Pobożnego. Wielokrotnie przebudowywany. Posiada trzy nawy, wieżę oraz kaplicę w stylu neogotyckim, dekorowaną malowidłami i witrażami Włodzimierza Tetmajera.
Kalisz, Bolesława Pobożnego 103
Kościół św. Wojciecha w Kaliszu – kościół położony w dzielnicy Zawodzie, tuż obok rezerwatu archeologicznego; drewniany, o konstrukcji zrębowej, oszalowany osmolonymi tarcicami sosnowymi; wybudowany w 1798.
Kalisz, Niecała 1
Cerkiew pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu – prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Łódź diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Kolegiata św. Pawła Apostoła w Kaliszu – kolegiata w Kaliszu, na Zawodziu, romańska, wzniesiona po 1145 z fundacji Mieszka III Starego, spalona w 1233, odbudowana; zniszczona w 1331 w czasie najazdu krzyżackiego, popadła w ruinę; miejsce pochówku władców Polski.
Kalisz, Kolegialna 2
Kościół św. Wojciecha i św.
Kalisz, Częstochowska 51
Kościół św. Gotarda w Kaliszu – parafialna świątynia rzymskokatolicka, zlokalizowana w Kaliszu w dzielnicy Rypinek, przy ulicy Częstochowskiej (adres parafii św. Gotarda: ulica Kordeckiego 3).
Kalisz, Śródmiejska 43
Kościół św. Józefa i św. Piotra z Alkantary w Kaliszu - zabytkowy kościół poreformacki mieszczący się w Kaliszu, przy ulicy Śródmiejskiej róg Harcerskiej.
Kalisz, Sukiennicza 7
Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika w Kaliszu - rzymskokatolicki kościół parafialny, należący do zakonu franciszkanów konwentualnych.
Kalisz, Majków, Stefana Żeromskiego 26-28
Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kaliszu – rzymskokatolicka parafia w dekanacie Kalisz I. Erygowana w roku 1984 przez księdza arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. Mieści się przy ulicy Żeromskiego.
Kalisz, Dobrzecka 186
Kościół Świętego Michała Archanioła w Kaliszu - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Kaliszu, w dzielnicy Dobrzec, przy ulicy Dobrzeckiej.
Kalisz, Księdza Stanisława Piotrowskiego 13
Parafia św. Jana Pawła II w Kaliszu – parafia rzymskokatolicka na osiedlu Dobrzec w Kaliszu, przynależąca do dekanatu Kalisz II w diecezji kaliskiej. Została erygowana 1 lipca 2010. Jest to pierwsza parafia pod tym wezwaniem w diecezji kaliskiej.
Kalisz, Szewska 1
Parafia Błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty w Kaliszu - rzymskokatolicka parafia w dekanacie Kalisz I. Erygowana w roku 2005 przez księdza biskupa Stanisława Napierałę. Mieści się przy ulicy Szewskiej.
Parafia Opatrzności Bożej w Kaliszu - parafia rzymskokatolicka w diecezji kaliskiej.
Kalisz, Chocimska 8
Parafia Błogosławionego Michała Kozala w Kaliszu - rzymskokatolicka parafia w dekanacie Kalisz I. Erygowana w roku 1989 przez księdza arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. Mieści się przy ulicy Chocimskiej.
Kalisz, Wrocławska 209
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaliszu - rzymskokatolicka parafia w dekanacie Kalisz II. Erygowana w roku 1978. Mieści się przy ulicy Wrocławskiej. Duszpasterstwo prowadzą w niej księża diecezjalni.
Kalisz, Plac Bohaterów Westerplatte 1-3
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu - rzymskokatolicka parafia w dekanacie Kalisz II. Erygowana w roku 1988. Mieści się przy placu Bohaterów Westerplatte. Duszpasterstwo prowadzą w niej księża diecezjalni.
Kalisz, Beskidzka 5
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kaliszu – rzymskokatolicka parafia w dekanacie Kalisz II. Erygowana w roku 1989. Mieści się przy ulicy Beskidzkiej. Duszpasterstwo prowadzą w niej księża diecezjalni.