Powiat obornicki - Kościoły

Kościół parafialny pod wezwaniem Najświetszej Maryi Panny Królowej Świata i świętej Małgorzaty. Sanktuarium Matki Bożej Parkowskiej.
Ryczywół, Księdza Kazimierza Stepczyńskiego 3
Kościół Świętego Mikołaja w Ryczywole - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Ryczywół, w województwie wielkopolskim, przy ulicy Księdza Stepczyńskiego.
Rogoźno, Kościelna
Kościół św. Wita - kościół parafialny pod wezwaniem świętego Wita w Rogoźnie, zwany też Rogozińską Farą.
Kościół ewangelicki w Ryczywole – protestancka budowla sakralna w miejscowości Ryczywół zlokalizowana przy ul. Czarnkowskiej.
Kościół św. Jana Chrzciciela - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Ludomy, w województwie wielkopolskim, gminie Ryczywół.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Słomowie – rzymskokatolicka parafia w Słomowie, należy do dekanatu rogozińskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Powstała w 1396. Obecny kościół wybudowany w 1906 roku.
Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wełnie – drewniana świątynia z początku XVII wieku, dzieło wiejskich cieśli.
Kościół św. Mikołaja w Maniewie - kościół rzymskokatolicki zlokalizowany w Maniewie w gminie Oborniki.
Kościół Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Obornikach − rzymskokatolicki kościół parafialny w Obornikach, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu obornickiego. Mieści się przy ulicy Lipowej.
Parafia Świętego Jakuba Apostoła w Budziszewku – rzymskokatolicka parafia w Budziszewku, należy do dekanatu rogozińskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Powstała w XIV wieku. Obecny kościół wybudowany w 1755 z drewna.
Rogoźno, Poznańska
Kościół Ducha Świętego w Rogoźnie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Rogoźno, przy Placu Jana Pawła II,
Oborniki, Zwycięstwa 2
Kościół Świętego Krzyża w Obornikach – rzymskokatolicki kościół filialny należący do obornickiej parafii Miłosierdzia Bożego. Mieści się w Obornikach, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu obornickiego archidiecezji poznańskiej.
Parafia Świętego Stanisława Biskupa w Pruścach – rzymskokatolicka parafia w Pruścach, należy do dekanatu rogozińskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Powstała w 1421. Obecny kościół wybudowany w latach 1869-1871.
Oborniki, Kościelna 2
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Obornikach - najstarszy kościół w Obornikach. Należy do dekanatu obornickiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Oborniki, Droga Leśna 60
Parafia Miłosierdzia Bożego w Obornikach - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu obornickiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w 1978. Kościół parafialny został wybudowany w latach 1996-2003, konsekrowany 26 kwietnia 2003. Mieści się przy ulicy Droga Leśna.
Kościół św. Katarzyny – barokowy kościół rzymskokatolicki zlokalizowany w Rożnowie w gminie Oborniki.
Kościół Najświętszego Serca Jezusa i św. Anny – katolicki kościół parafialny zlokalizowany w Kiszewie (gmina Oborniki).