Powiat leszczyński - Kościoły

Strony

Klasztor franciszkanów w Osiecznej – klasztor franciszkanów, wchodzący w skład prowincji wielkopolskiej, na terenie archidiecezji poznańskiej, w Osiecznej w województwie wielkopolskim.
Kościół parafialny pw. Matki Bożej Śnieżnej z XVI wieku, przebudowany w 1741. W kościele jest pochowany m.in. generał Stanisław Kostka Mielżyński.
Kościół Świętego Stanisława Biskupa w Rydzynie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Rydzyna. Należy do dekanatu rydzyńskiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół Świętej Trójcy w Osiecznej - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Osieczna. Należy do dekanatu rydzyńskiego. Mieści się przy ulicy Ojca Edwarda Frankiewicza.
Parafia Świętej Trójcy we Włoszakowicach – rzymskokatolicka parafia we Włoszakowicach, należy do dekanatu przemęckiego. Powstała w XII wieku. Mieści się przy ulicy Spokojnej.
Kościół ewangelicki w Rydzynie – świątynia dawnej parafii Ewangelickiego Kościoła Unijnego położona przy ul. Wolności w Rydzynie. Obecnie pełni funkcję sali koncertowej.
Brenno, Jeziorna 1
Kościół św. Jadwigi w Brennie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Brenno, w powiecie leszczyńskim. Mieści się przy ulicy Jeziornej. Należy do dekanatu przemęckiego.
Kościół św. Jakuba Większego Apostoła w Święciechowie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Święciechowa, w powiecie leszczyńskim. Należy do dekanatu święciechowskiego.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drobninie – rzymskokatolicka parafia w Drobninie, należy do dekanatu rydzyńskiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w 1934. Mieści się pod numerem 66.
Kościół NMP Wniebowziętej w Drzeczkowie – rzymskokatolicki kościół zlokalizowany w Drzeczkowie, gmina Osieczna.

Strony