Powiat leszczyński - Atrakcje

Strony

Rydzyna, Plac Zamkowy 1
Zamek w Rydzynie – pierwotny gotycki zamek Rydzyńskich z XV w., zbudowany na sztucznej wyspie przetrwał niecałe dwa stulecia.
Zamek w Osiecznej – znajduje się w parku nad brzegiem Jeziora Łoniewskiego, swój obecny charakter zawdzięcza przebudowie z lat 1890-1908, przeprowadzonej przez berlińskie biuro architektoniczne Reimer-Koerte. Sprzed tej przebudowy pochodzi część murów i niektóre elementy dekoracyjne elewacji.
Pałac w Pawłowicach – dawna rezydencja szlachecka wybudowana pod koniec XVIII w. w stylu klasycyzującego baroku w Pawłowicach koło Leszna, jej fundatorem był pisarz wielki koronny Maksymilian Mielżyński (1738-1799).
Klasztor franciszkanów w Osiecznej – klasztor franciszkanów, wchodzący w skład prowincji wielkopolskiej, na terenie archidiecezji poznańskiej, w Osiecznej w województwie wielkopolskim.
Kościół parafialny pw. Matki Bożej Śnieżnej z XVI wieku, przebudowany w 1741. W kościele jest pochowany m.in. generał Stanisław Kostka Mielżyński.
Kościół Świętego Stanisława Biskupa w Rydzynie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Rydzyna. Należy do dekanatu rydzyńskiego. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Kościół Świętej Trójcy w Osiecznej - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Osieczna. Należy do dekanatu rydzyńskiego. Mieści się przy ulicy Ojca Edwarda Frankiewicza.
Jezioro Łoniewskie - jezioro na nizinie Wielkopolskiej, na terenie Pojezierza Leszczyńskiego, położone na północnych obrzeżach miasta Osieczna w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie miejskiej Osieczna.
Parafia Świętej Trójcy we Włoszakowicach – rzymskokatolicka parafia we Włoszakowicach, należy do dekanatu przemęckiego. Powstała w XII wieku. Mieści się przy ulicy Spokojnej.
Jezioro Dominickie to jezioro na Pojezierzu Leszczyńskim o powierzchni około 344 ha i głębokości ponad 17 m, położone na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego w powiecie leszczyńskim.

Strony