Powiat gostyński - Kościoły

Strony

Parafia Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej w Głogówku – jedna z czterech rzymskokatolickich parafii w mieście Gostyń, należy do dekanatu gostyńskiego. Erygowana w 2000. Obsługiwana jest przez księży Filipinów. Kościół parafialny (Bazylika na Świętej Górze) zbudowany w latach 1675-1698.
Kościół Świętego Mikołaja w Krobi - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Krobia. Należy do dekanatu krobskiego i mieści się przy ulicy Biskupiańskiej.
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Borku Wielkopolskim - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Borek Wielkopolski. Mieści się przy ulicy Zdzież.
Kościół Świętej Małgorzaty w Gostyniu – najstarszy kościół rzymskokatolicki w mieście Gostyń. Należy do dekanatu gostyńskiego. Mieści się przy ulicy Przy Farze.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - polski rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Poniec , przy ulicy Tadeusza Kościuszki i należący do dekanatu krobskiego w archidiecezji poznańskiej.
Kościół Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu – rzymskokatolicki kościół parafialny w Gostyniu, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu gostyńskiego archidiecezji poznańskiej.
Pępowo, Stanisławy Nadstawek 2
Parafia Świętej Jadwigi w Pępowie – rzymskokatolicka parafia w Pępowie, należy do dekanatu krobskiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w XII wieku. Mieści się przy ulicy Stanisławy Nadstawek 2 .
Piaski, Dworcowa 1
Kościół Niepokalanego Serca Maryi w Piaskach - rzymskokatolicki kościół parafialny w dawnym mieście Piaski, w gminie Piaski, w powiecie gostyńskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Dworcowej. Należy do dekanatu gostyńskiego.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Pogorzeli – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Pogorzela. Mieści się przy Rynku i należy do dekanatu Koźmin.
Kościół farny pw. św. Stanisława Biskupa - rzymskokatolicki kościół filialny w mieście Borek Wielkopolski.

Strony