Powiat gostyński - Atrakcje

Strony

Klasztor filipinów na Świętej Górze – zespół klasztorny filipinów wraz z barokowym kościołem pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Filipa Neri zbudowanym na wzór weneckiej bazyliki Santa Maria della Salute w Głogówku koło Gostynia.
Parafia Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej w Głogówku – jedna z czterech rzymskokatolickich parafii w mieście Gostyń, należy do dekanatu gostyńskiego. Erygowana w 2000. Obsługiwana jest przez księży Filipinów. Kościół parafialny (Bazylika na Świętej Górze) zbudowany w latach 1675-1698.
Kościół Świętego Mikołaja w Krobi - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Krobia. Należy do dekanatu krobskiego i mieści się przy ulicy Biskupiańskiej.
Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Borku Wielkopolskim - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Borek Wielkopolski. Mieści się przy ulicy Zdzież.
Ratusz w Gostyniu powstał w latach 1910-1912 i był wielokrotnie przebudowywany. Na frontowej ścianie ratusza ozdobionej ryzalitem znajduje się tablica poświęcona pamięci ofiar hitlerowców z napisem "Stąd wyszli na szaniec śmierci, by nam dać zwycięstwo, bohaterowie nasi najdrożsi. 21.X.1939 r.".
Kościół Świętej Małgorzaty w Gostyniu – najstarszy kościół rzymskokatolicki w mieście Gostyń. Należy do dekanatu gostyńskiego. Mieści się przy ulicy Przy Farze.
Pałac w Rokosowie – dawna rezydencja rodziny Mycielskich zlokalizowana w Rokosowie w gminie Poniec.

Strony