Powiat ostrowski - Atrakcje

Strony

Śliwniki, Niemojowskich 2b
Pałac Niemojowskich - pałac rodziny Niemojowskich znajdujący się we wsi Śliwniki w powiecie ostrowskim wzniesiony w latach 1848-1850 dla Jana Nepomucena Niemojowskiego , zapewne według projektu Karola Würtemberga.
Lewków, Kwiatkowska 6c
Pałac Lipskich w Lewkowie – pałac położony w zespole pałacowo-parkowym w Lewkowie, wzniesiony w latach 1786–1791 według projektu Jana Chrystiana Kamsetzera dla sędziego kaliskiego Wojciecha Lipskiego i jego żony Salomei Lipskiej z Objezierskich; klasycystyczny, jeden z pierwszych pałaców klasycystycz
Antonin, Pałacowa 1
Pałac myśliwski książąt Radziwiłłów w Antoninie – pałac myśliwski zbudowany w latach 1822–1824 przez Karla Friedricha Schinkla dla księcia Antoniego Radziwiłła.
Konwent cysterek w Ołoboku – zgromadzenie sióstr cysterek istniejące w latach 1211-1864 w Ołoboku (według Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego).
Parafia Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Skalmierzycach - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Ołobok diecezji kaliskiej. Została utworzona w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Ostrowskiej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Ratusz w Ostrowie Wielkopolskim – XIX wieczny budynek położony w rynku w Ostrowie Wielkopolskim, dawna siedziba władz miejskich. Trzeci ratusz w historii miasta.
Kościół św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wielkopolskim − modernistyczna bazylika położona w Śródmieściu, przy ulicy Raszkowskiej. W czasie II wojny światowej ocalony przed zniszczeniem dzięki zaangażowaniu mieszkańców i zabiegom działaczy konspiracji.
Kościół Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Nowe Skalmierzyce. Mieści się przy ulicy 3 Maja. Należy do dekanatu Ołobok.
Ostrów Wielkopolski, Królowej Jadwigi 7
Kościół rzymskokatolicki pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i ewangelicko-augsburski pw. Świętej Trójcy w Ostrowie Wielkopolskim, tzw. Mały Kościółek, umiejscowiony w Śródmieściu, przy ulicy Królowej Jadwigi. Najstarszy zachowany w całości budynek w mieście.
Skansen Pszczelarski im. Marty i Edwarda Pawlaków – skansen w Ostrowie Wielkopolskim zajmujące się historią pszczelarstwa.
Ostrów Wielkopolski, Kardynała Mieczysława Ledóchowskiego 2
Konkatedra św. Stanisława Biskupa Męczennika - zwana farą, druga (po katedrze w Sosnowcu) pośród katedr i konkatedr polskich, wybudowana w stylu neoromańskim. Położona w Śródmieściu, przy pl. Stefana Rowińskiego, otoczona kompleksem zabytkowych budynków parafii.
Kościół Świętego Marcina w Odolanowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Odolanów. Mieści się przy Rynku. Należy do dekanatu Odolanów.
Kościół Świętej Barbary w Odolanowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Odolanów. Należy do dekanatu Odolanów diecezji kaliskiej. Mieści się w Odolanowie na przedmieściu Górka, w powiecie ostrowskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa w Sobótce - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Sobótka, w gminie Ostrów Wielkopolski, w powiecie ostrowskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Gołuchów.
Parafia pw. Świętego Józefa w Jankowie Przygodzkim - rzymskokatolicka parafia w dekanacie Ostrów Wielkopolski II.
Raszków, Kościelna
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Raszkowie − rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Raszków. Należy do dekanatu Raszków. Mieści się przy ulicy Kościelnej.

Strony