Powiat nowotomyski - Atrakcje

Strony

Pałac w Wąsowie - klasycystyczny pałac z elementami barokowymi wybudowany w latach 1780 - 1786 dla Sylwestra Sczanieckiego.
Wąsowo, Ogrodowa 1b
Zamek w Wąsowie – neogotycki pałac-zamek.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Zbąszyniu - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Zbąszyń. Mieści się przy ulicy Senatorskiej.
Zamek w Zbąszyniu - niezachowany zamek we Zbąszyniu w Wielkopolsce.
Nowy Tomyśl, Plac Niepodległości 31
Ratusz w Nowym Tomyślu – ratusz pochodzi z 1879 roku. Mieści się pośrodku Placu Niepodległości. Obecnie siedziba Urzędu Stanu Cywilnego.
Kościół Świętego Mateusza w Opalenicy - jeden z kościołów rzymskokatolickich w mieście Opalenica. Należy do dekanatu bukowskiego. Mieści się przy ulicy Farnej.
Lwówek, Pniewska 1
Kościół parafialny we Lwówku pw. Wniebowzięcia NPM oraz św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty znajduje się w pobliżu rynku, ok. 200 m na pd. wsch od niego, przy ul. Pniewskiej.
Kościół św. Wawrzyńca w Łomnicy – rzymskokatolicki kościół w Łomnicy, w województwie wielkopolskim.
W Austrii: Wiedeń – Kościół św. Józefa w Wiedniu Na Białorusi: Mińsk – Kościół św. Józefa i klasztor Bernardynów w Mińsku Rubieżewicze Kościół św. Józefa w Rubieżewiczach W Chinach: Pekin – Kościół św. Józefa w Pekinie W Polsce: Bolesławów – Kościół św. Józefa Oblubieńca w Bolesławowie
Kościół parafialny św. Andrzeja Apostoła w Brodach - wznosi się pośrodku wsi, stanowi jeden z cenniejszych zabytków budownictwa drewnianego w Wielkopolsce. Orientowany, drewniany kościół konstrukcji zrębowej, jednonawowy z kaplicami, nakryty jest wysokimi dachami gontowymi.
Parafia Zmartwychwstania Pańskiego w Kuślinie – rzymskokatolicka parafia w Kuślinie, należy do dekanatu bukowskiego. Powstała w 1979. Mieści się przy ulicy Szczanieckiej.

Strony