Powiat krotoszyński - Atrakcje

Strony

Ratusz w Sulmierzycach – jedyny zachowany w całości, drewniany, wolno stojący małomiasteczkowy ratusz.
Klasztor franciszkanów w Kobylinie – klasztor franciszkanów, na terenie diecezji Kaliskiej, w województwie Wielkopolskim, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce. Przyklasztorny kościół jednonawowy pw. Matki Bożej przy Żłóbku.
Ratusz w Krotoszynie – budynek murowany z około 1689 roku, przebudowany w latach 1898-1899 na neorenesansowy. Posiada ośmioboczną, smukłą, barokową wieżę. W ratuszu działa Urząd Stanu Cywilnego i jeden z wydziałów Urzędu Miejskiego a także restauracja "Ratuszowa" .
Kobylin, Plac Andrzeja Glabera 4
Parafia Matki Bożej przy złóbku w Kobylinie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Krotoszyn diecezji kaliskiej. Została utworzona w 2008. Mieści się przy placu Andrzeja Grabera.
Kościół pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Roszkach – katolicki kościół parafialny znajdujący się w Roszkach w gminie Krotoszyn.
Rezerwat przyrody Dąbrowa Smoszew - leśny rezerwat przyrody położony w gminie miejsko-wiejskiej Krotoszyn, w powiecie krotoszyńskim, w województwie wielkopolskim, ok. 8 km na południowy wschód od Krotoszyna i ok. 13 km na zachód od Ostrowa.
Krotoszyn, Stary Krotoszyn
Kościół Świętej Marii Magdaleny w Krotoszynie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Krotoszyn, należący do dekanatu Krotoszyn w diecezji kaliskiej. Mieści się na przedmieściu Stary Krotoszyn.
Kościół Świętego Wawrzyńca w Koźminie Wielkopolskim - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Koźmin Wielkopolski. Należy do dekanatu Koźmin. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Sulmierzyce, Poznańska 1
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sulmierzycach − rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Sulmierzyce. Mieści się przy ulicy Nowej. Należy do dekanatu Zduny.
Ratusz w Zdunach – dawna siedziba władz miejskich Zdun, obecnie siedziba Zdunowskiego Ośrodka Kultury, kawiarni i banku. Znajduje się na rynku dawnego miasta Zduny Niemieckie.
Krotoszyn, Jerzego Popiełuszki
Kościół Świętego Andrzeja Boboli w Krotoszynie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Krotoszynie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Krotoszyn diecezji kaliskiej.
Krotoszyn, Więźniów Politycznych
Kościół Świętego Fabiana, Świętego Rocha, Świętego Sebastiana w Krotoszynie – kościół rzymskokatolicki w mieście Krotoszyn, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Krotoszyn diecezji kaliskiej.

Strony