Powiat wrzesiński - Atrakcje

Strony

Miłosław, Poznańska 1a
Pałac w Miłosławiu - zabytkowy pałac w Miłosławiu, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany jest w południowej części miasta.
Dwór w Grzybowie – wiejski dom mieszkalny położony we wsi Grzybowo, w województwie wielkopolskim, leży w odległości 7 km od Wrześni. W bliskiej odległości od dworu znajduje się zabytkowy park o powierzchni 0,9 ha.
Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Biechowie - zabytkowy kościół parafialny w Biechowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Białężycach - zabytkowy ekletyczny pałac w Białężycach, wzniesiony na początku XX wieku. Obecnie stanowi własność gminy Września.
Pałac w Bieganowie - eklektyczny pałac z elementami neoklasycystycznymi w Bieganowie, powiat wrzesiński, wzniesiony w latach 1914-1916 według projektu Stefana Cybichowskiego dla Edwarda Grabskiego.
Pałac w Chwalibogowie – pałac w Chwalibogowie (Województwo wielkopolskie, powiat wrzesiński, gmina Września.
Zameczek Myśliwski "Bażantarnia" w Bugaju – zabytkowy zameczek myśliwski w Bugaju, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Ostrowie Szlacheckim – zabytkowy pałac w Ostrowie Szlacheckim, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół św. Mikołaja w Bardzie – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny w Bardzie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Siedziba parafii św. Mikołaja.
Pałac Władysława Reymonta w Kołaczkowie - zabytkowy klasycystyczny pałac (przez historyków sztuki uważany również za dwór) z XIX wieku w Kołaczkowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany przy placu Władysława Reymonta.
Dwór w Ratajach – dwór w Ratajach (powiat wrzesiński) powstały w XIX w. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo wielkopolska (pol.). 30 września 2014.
Ratusz we Wrześni – zabytkowy ratusz we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Września – stacja kolejowa we Wrześni, w województwie wielkopolskim, w Polsce. Według kategoryzacji PKP, dworzec ma kategorię D. W latach 60. budynek z czerwonej cegły został otynkowany i przemalowany na kolor beżowy. Natomiast wewnątrz przeszedł gruntowny remont.
Dwór w Gulczewku - dwór znajdujący się w powiecie wrzesińskim w woj. wielkopolskim. Zbudowany na pocz. XX w. Budynek parterowy, z piętrem ukrytym w mansardowym dachu i z piętrowym ryzalitem na osi zwieńczonym trójkątnym frontonem.
Kościół św. Jakuba Większego Apostoła w Sokolnikach − neobarokowy kościół katolicki, położony we wsi Sokolniki, w województwie wielkopolskim, w powiecie wrzesińskim, w gminie Kołaczkowo.
Dwór w Bardzie – zabytkowy dwór w Bardzie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Dwór w Grabowie Królewskim – ruiny budynku z dwudziestolecia międzywojennego, znajdujące się we wsi Grabowo Królewskie w powiecie wrzesińskim w województwie wielkopolskim.
Pałac w Mystkach – renesansowy pałac zbudowany w latach 80. XIX w. w miejscowości Mystki.
Pałac na Opieszynie we Wrześni - zabytkowy pałac we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. W swej obecnej postaci został wybudowany około 1870 dla Edwarda hrabiego Ponińskiego, dawnego właściciela miasta.
Kościół św. Mikołaja we Wszemborzu - murowany kościół zlokalizowany we wsi Wszembórz, w województwie wielkopolskim w gminie Kołaczkowo. Jest świątynią parafii św. Mikołaja w Wszemborzu.

Strony