Powiat grodziski - Atrakcje

Strony

Pałac w Kotowie – zabytkowy pałac eklektyczny z lat 1850–54 we wsi Kotowo w województwie wielkopolskim. Łączy w sobie angielskie formy neogotyckie tzw. stylu Tudorów z elementami secesji. Około 1910 r. został przebudowywany z istniejącego tu wcześniej dworu dla Konstancji Mielżyńskiej.
Klasztor franciszkanów w Woźnikach – zabytkowy klasztor i kościół franciszkanów, na terenie archidiecezji poznańskiej, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Szczepowicach - neobarokowy pałac zlokalizowany we wsi Szczepowice (gmina Kamieniec).
Ratusz w Grodzisku Wielkopolskim – zabytkowy, trzykondygnacyjny ratusz z 1830 roku, położony na Starym Rynku w Grodzisku Wielkopolskim. Siedziba władz samorządowych i instytucji publicznych.
Pałac w Parzęczewie – zabytkowy pałac wybudowany w 1820 roku w stylu klasycystyczno-neorenesansowym, położony we wsi Parzęczewo w województwie wielkopolskim.
Kościół pobernardyński pw. Najświętszego Imienia Jezus i Niepokalanego Poczęcia NMP w Grodzisku Wielkopolskim – kościół wraz z klasztorem, wzniesione w 1662 roku, z fundacji Jana Leopolda Opalińskiego, kasztelana nakielskiego.
Kościół Świętego Ducha w Grodzisku Wielkopolskim - zabytkowy kościół w Grodzisku Wielkopolskim
Kościół farny pw. św. Jadwigi Śląskiej - kościół w Grodzisku Wielkopolskim powstał już prawdopodobnie w XI w. W 2 poł. XIII w., po kanonizacji św. Jadwigi (1267) powstała zapewne parafia pod jej wezwaniem.
Kamieniec, Grodziska 4
Parafia Świętego Wawrzyńca w Kamieńcu – rzymskokatolicka parafia w Kamieńcu, należy do dekanatu grodziskiego. Powstała w 1380. Mieści się przy ulicy Grodziskiej.
Dom Rzemiosła, kamienica eklektyczna wybudowany w stylu "kostiumu francuskiego" w 1891 roku przez Abrahama Herzfelda (1838-1907), miejscowego kupca, żydowskiego pochodzenia. Pierwotnie mieścił się w nim skład żelaza należący do właściciela.
Grodzisk Wielkopolski, Żwirki i Wigury 3
Gmach Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim - eklektyczny budynek sądowy zlokalizowany w Grodzisku Wielkopolskim przy ulicy Żwirki i Wigury 3.
Kościół pw. św. Marcina i św. Stanisława w Rakoniewicach - zabytkowa świątynia rzymskokatolicka w Rakoniewicach w Wielkopolsce. Zbudowana w latach 1797 – 1805 przez Ewę Zakrzewską, wdowę po kasztelanie santockim, dziedzicu Rakoniewic. Na początku patronem kościoła był św.

Strony