Powiat kościański - Atrakcje

Strony

Kościół klasztorny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lubiniu
Czacz, Parkowa 2
Pałac w Czaczu – w miejscowości Czacz, w parku, na wzniesieniu, pierwotnie zbudowany na planie prostokąta jako wczesnobarokowy około 1650 (prawdopodobnie według projektu Krzysztofa Bonadury Starszego) dla Wojciecha Gajewskiego, kasztelana rogozińskiego. Pałac został spalony w 1709.
Pałac w Turwii - barokowy pałac rodziny Chłapowskich, zlokalizowany w Turwii, w gminie Kościan. Jednym z jego właścicieli (w latach 1815-1879) był gen. Dezydery Chłapowski, współtwórca pracy organicznej i jeden z kreatorów nowoczesnego rolnictwa wielkopolskiego.
Racot, Dworcowa 5
Pałac w Racocie – zabytkowy pałac we wsi Racot w województwie wielkopolskim. Pałac powstał w II poł. XVIII w., natomiast w zależności od źródła podawane są różne lata.
Ratusz w Kościanie – kościański ratusz jest późnoklasycystyczną budowlą zbudowaną w połowie XIX wieku, na miejscu starszego gotyckiego ratusza z XV wieku. Budynek jest murowany z cegły, otynkowany, posiada boniowany parter.
Kościan, Wrocławska 28a
Dawny kościół ewangelicki w Kościanie znajdował się przy ulicy Wały Żegockiego. Został wybudowany w miejsce starego kościoła parafialnego pod wezwaniem Pana Jezusa pochodzącego z 1666 roku.

Strony