Powiat pleszewski - Atrakcje

Strony

Zamek w Gołuchowie – pierwotna, wczesnorenesansowa murowana budowla o charakterze obronnym, kilkukondygnacyjna, na planie prostokąta, z basztami w każdym z narożników, która została wzniesiona w latach 1550-1560 dla Rafała Leszczyńskiego (starosty radziejowskiego i wojewody brzesko-kujawskiego) w Goł
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Lutyni - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Lutynia, w gminie Dobrzyca, w powiecie pleszewskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Dobrzyca. Świątynia stanowi Sanktuarium Matki Bożej Miłościwej.
Dobrzyca, Pleszewska 5a
Telefon: 62 7413039
Pałac w Dobrzycy – klasycystyczny pałac położony w południowo-wschodniej części Dobrzycy. Mieści się w malowniczym parku krajobrazowym utrzymanym w stylu angielskim.
Ratusz w Pleszewie – pleszewski ratusz jest budowlą klasycystyczną wybudowaną w 1835. Jest to budynek murowany, dwutraktowy, z podłużnym środkowym korytarzem, trzykondygnacyjny, nakryty dachem naczółkowym, z pierwotną fasadą od południa, urozmaiconą środkowym pseudoryzalitem z trójkątnym tympanonem.
Kościół Świętej Tekli w Dobrzycy – drewniany rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Dobrzyca, w powiecie pleszewskim, w województwie wielkopolskim przy Rynku.
Pleszew, Malinie, Malińska 21
Jezioro Gołuchowskie – zbiornik zaporowy na Wysoczyźnie Kaliskiej, na Trzemnej, o powierzchni 51,5 ha, w województwie wielkopolskim, w powiecie pleszewskim, w gminie Gołuchów, wybudowany w latach 1969–1971 na gruntach wsi Gołuchów i Czerminek, 12 km na południowy wschód od Pleszewa i 15 km na północn
Gołuchów, Jana Pawła II 1
Parafia Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Gołuchowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Gołuchów diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1618. Mieści się przy ulicy Pleszewskiej. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Pleszew, Poznańska 62
Parafia Świętego Floriana w Pleszewie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Pleszew diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1953. Kościół parafialny pw. Matki Boskiej Częstochowskiej został wybudowany w latach 1986-2000 według projektu architekta Mariana Bieleckiego, konsekrowany w 2004.

Strony