Pleszew

0

Pleszew - miasto powiatowe w województwie wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Ratusz w Pleszewie – pleszewski ratusz jest budowlą klasycystyczną wybudowaną w 1835. Jest to budynek murowany, dwutraktowy, z podłużnym środkowym korytarzem, trzykondygnacyjny, nakryty dachem naczółkowym, z pierwotną fasadą od południa, urozmaiconą środkowym pseudoryzalitem z trójkątnym tympanonem.
Pleszew, Malinie, Malińska 21
Pleszew, Poznańska 62
Parafia Świętego Floriana w Pleszewie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Pleszew diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1953. Kościół parafialny pw. Matki Boskiej Częstochowskiej został wybudowany w latach 1986-2000 według projektu architekta Mariana Bieleckiego, konsekrowany w 2004.
Pleszew, Plac Kościelny 5
Telefon: 62 742 11 45
Kościół Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Pleszewie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Pleszew. Mieści się przy Placu Kościelnym. Należy do dekanatu Pleszew.
Pleszew, Aleje Wojska Polskiego 3
Parafia Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Pleszew diecezji kaliskiej. Została utworzona 29 marca 1978. Kościół parafialny poewangelicki został wybudowany w latach 1844-1848 w stylu klasycystycznym (tzw. styl okrągłego łuku).
Pleszew, Ogrodowa
Synagoga w Pleszewie – synagoga znajdująca się w Pleszewie przy ulicy Ogrodowej.
Pleszew, Podgórna 14
Telefon: 62 742 47 19
Dawny Katolicki Dom Sierot – budynek ten znajduje się w mieście Pleszew, które leży w województwie wielkopolskim, w powiecie pleszewskim. Budynek ten powstał z inicjatywy szambelana Alfonsa hr. Taczanowskiego w 1866 roku. Pierwotnie miał on służyć jako szpital powiatowy.