Powiat krotoszyński

0

Powiat krotoszyński - powiat ziemski w województwie wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Ratusz w Sulmierzycach – jedyny zachowany w całości, drewniany, wolno stojący małomiasteczkowy ratusz.
Klasztor franciszkanów w Kobylinie – klasztor franciszkanów, na terenie diecezji Kaliskiej, w województwie Wielkopolskim, wchodzący w skład prowincji Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych w Polsce. Przyklasztorny kościół jednonawowy pw. Matki Bożej przy Żłóbku.
Ratusz w Krotoszynie – budynek murowany z około 1689 roku, przebudowany w latach 1898-1899 na neorenesansowy. Posiada ośmioboczną, smukłą, barokową wieżę. W ratuszu działa Urząd Stanu Cywilnego i jeden z wydziałów Urzędu Miejskiego a także restauracja "Ratuszowa" .
Kobylin, Plac Andrzeja Glabera 4
Parafia Matki Bożej przy złóbku w Kobylinie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Krotoszyn diecezji kaliskiej. Została utworzona w 2008. Mieści się przy placu Andrzeja Grabera.
Kościół pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Roszkach – katolicki kościół parafialny znajdujący się w Roszkach w gminie Krotoszyn.
Rezerwat przyrody Dąbrowa Smoszew - leśny rezerwat przyrody położony w gminie miejsko-wiejskiej Krotoszyn, w powiecie krotoszyńskim, w województwie wielkopolskim, ok. 8 km na południowy wschód od Krotoszyna i ok. 13 km na zachód od Ostrowa.