Konin

0

Konin – miasto na prawach powiatu w województwie wielkopolskim nad rzeką Wartą.

Warto zobaczyć

Zamek w Gosławicach – zamek położony nad Jeziorem Gosławskim, zbudowany w latach 1418-1426 z inicjatywy biskupa Andrzeja Łaskarza wraz z gotyckim kościołem. Kompleks zamkowy składał się z dwóch budynków mieszkalnych, połączonych murem.
Ratusz w Koninie, ratusz na Starówce w Koninie, klasycystyczny, wzniesiony w latach 1796-1803, restaurowany w latach 1916–1917, wpisany do rejestru zabytków w 1953.
Konin, Wojska Polskiego 5
Konin, Maliniec, Gospodarcza 4
Konin, Plac Wolności 10
Kamienica klasycystyczna "Koliber" w Koninie położona jest u zbiegu ul. Zofii Urbanowskiej i placu Wolności. Zbudowano ją w 1 poł. XIX w., pokryta jest pilastrami jońskimi i tympanonem pokrytym wieńcem z wyrytą datą zakończenia budowli – 1840.
Konin, Reformacka 2
Kościół i klasztor Reformatów w Koninie – kościół św. Marii Magdaleny z roku 1727 barokowy, jednonawowy. Posiada trzy ołtarze późnobarokowe z połowy XVIII wieku.
Konin, Szpitalna 28
Parafia Miłosierdzia Bożego w Koninie – rzymskokatolicka parafia w Koninie, należąca do diecezji włocławskiej i dekanatu konińskiego I. Powołana w 1993. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Mieści się przy ulicy Szpitalnej, kościół parafialny przy ulicy Piłsudskiego.
Konin, Mickiewicza
Synagoga w Koninie – synagoga znajdująca się w Koninie przy ulicy Mickiewicza, tuż obok mniejszej synagogi.
Konin, Kolska 1
Kościół ewangelicko-augsburski Świętego Ducha w Koninie – położony jest na dawnym Przedmieściu Kolskim przy ulicy Kolskiej, na osi ulicy 3 Maja.
Kościół św. Andrzeja Apostoła - gotycki kościół w dzielnicy Konina - Gosławicach.