Powiat wrzesiński

0

Powiat wrzesiński - powiat ziemski w województwie wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Miłosław, Poznańska 1a
Pałac w Miłosławiu - zabytkowy pałac w Miłosławiu, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany jest w południowej części miasta.
Dwór w Grzybowie – wiejski dom mieszkalny położony we wsi Grzybowo, w województwie wielkopolskim, leży w odległości 7 km od Wrześni. W bliskiej odległości od dworu znajduje się zabytkowy park o powierzchni 0,9 ha.
Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Biechowie - zabytkowy kościół parafialny w Biechowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Białężycach - zabytkowy ekletyczny pałac w Białężycach, wzniesiony na początku XX wieku. Obecnie stanowi własność gminy Września.
Pałac w Chwalibogowie – pałac w Chwalibogowie (Województwo wielkopolskie, powiat wrzesiński, gmina Września.
Pałac w Bieganowie - eklektyczny pałac z elementami neoklasycystycznymi w Bieganowie, powiat wrzesiński, wzniesiony w latach 1914-1916 według projektu Stefana Cybichowskiego dla Edwarda Grabskiego.
Zameczek Myśliwski "Bażantarnia" w Bugaju – zabytkowy zameczek myśliwski w Bugaju, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Ostrowie Szlacheckim – zabytkowy pałac w Ostrowie Szlacheckim, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół św. Mikołaja w Bardzie – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny w Bardzie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Siedziba parafii św. Mikołaja.
Pałac Władysława Reymonta w Kołaczkowie - zabytkowy klasycystyczny pałac (przez historyków sztuki uważany również za dwór) z XIX wieku w Kołaczkowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany przy placu Władysława Reymonta.