Powiat wrzesiński - Religia

Strony

Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Biechowie - zabytkowy kościół parafialny w Biechowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół św. Mikołaja w Bardzie – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny w Bardzie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Siedziba parafii św. Mikołaja.
Kościół św. Mikołaja we Wszemborzu - murowany kościół zlokalizowany we wsi Wszembórz, w województwie wielkopolskim w gminie Kołaczkowo. Jest świątynią parafii św. Mikołaja w Wszemborzu.
Kościół św. Jakuba Większego Apostoła w Sokolnikach − neobarokowy kościół katolicki, położony we wsi Sokolniki, w województwie wielkopolskim, w powiecie wrzesińskim, w gminie Kołaczkowo.
Kościół św. Mikołaja w Czeszewie – zabytkowy drewniany kościół parafialny w Czeszewie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zbudowany w 1792 z fundacji kasztelana krakowskiego Antoniego Jabłonowskiego przez cieślę Johana Adama. Remontowany po II wojnie światowej.
Kościół poewangelicki w Nekielce - neogotycki kościół w Nekielce, w powiecie wrzesińskim. Kościół został wpisany do rejestru zabytków w 1999.
Września, Gnieźnieńska
Cmentarz Farny we Wrześni – zabytkowy cmentarz rzymskokatolicki, znajdujący się w centrum Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węgierkach - zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny w Węgierkach, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Orzechowie – murowany, modernistyczny, rzymskokatolicki kościół parafialny w Orzechowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany w północnej części Orzechowa, na skraju ulic Bukowej i Jabłoniowej.
Kościół św. Jakuba Większego Apostoła w Miłosławiu – zabytkowy kościół parafialny w Miłosławiu, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany jest w centrum miasta, przy ulicy Kościelnej.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grabowie Królewskim - Kościół powstał w latach 1925-1927. Został zbudowany na starym kościele, który przez okres budowy wciąż działał i dopiero gdy nowy już pochłonął go w całości, został rozebrany, a nabożeństwa przeniesiono do obecnej budowli.
Kościół św. Marcina w Kaczanowie – zabytkowy drewniany rzymskokatolicki kościół parafialny w Kaczanowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Świętego Krzyża we Wrześni - drewniany zabytkowy kościół (do 1966 jako kaplica) w północno-zachodniej części Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany na osiedlu Lipówka, przy ulicy Świętokrzyskiej, nad Jeziorem Wrzesińskim.
Kościół Świętego Krzyża w Bieganowie - zabytkowy murowany rzymskokatolicki kościół parafialny w Bieganowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim
Nekla, Poznańska 25
Kościół św. Andrzeja Apostoła w Nekli – zabytkowy kościół parafialny w Nekli, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła - zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny w Nowej Wsi Królewskiej, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Jest świątynią parafii św. Andrzeja Apostoła.
Września, Tadeusza Kościuszki 27
Kościół Świętego Ducha we Wrześni - zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół św. Królowej Jadwigi we Wrześni - murowany kościół we wschodniej części Wrześni, zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulicy Ogrodowej i Szosy Witkowskiej.
Kościół Świętego Mikołaja w Marzeninie – zabytkowy murowany rzymskokatolicki kościół parafialny w Marzeninie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Kościół powstał w latach 1846–1848 jako świątynia rzymskokatolicka w stylu neoromańskim.
Września, Kościelna 7
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa Męczennika we Wrześni (fara wrzesińska) - zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny we Wrześni, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.

Strony