Powiat kaliski - Religia

Strony

Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach – jedno z 33 sanktuariów na terenie diecezji kaliskiej. Zlokalizowane w Niedźwiadach, w gminie Żelazków, w powiecie kaliskim, przy granicy Kalisza. Sanktuarium mieści się w kaplicy przy klasztorze karmelitanek bosych pw.
Parafia Wszystkich Świętych w Dzierzbinie – rzymskokatolicka parafia położona w północnej części powiatu kaliskiego. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat tuliszkowski). Proboszczem parafii jest ks. mgr Stanisław Kiermasz.
Godziesze Wielkie, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3
Parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Godzieszach Wielkich - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Opatówek diecezji kaliskiej. Została utworzona w XV wieku. Mieści się przy ulicy Kard. Wyszyńskiego. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Parafia św. Wojciecha w Kościelcu – rzymskokatolicka parafia położona w północno-wschodniej części powiatu kaliskiego, swoim zasięgiem prawie w całości pokrywa się z terenem gminy Mycielin. Administracyjnie należy do diecezji kaliskiej (dekanat Stawiszyn).
Staw, Plac Wolności 11
Kościół Świętego Mikołaja w Stawie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Staw, w gminie Szczytniki, w powiecie kaliskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Opatówek. Mieści się przy Placu Wolności, na niewielkim wzniesieniu.
Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Stawiszyn w województwie wielkopolskim, przy ulicy Szkolnej.
Koźminek, Plac Wolności 8
Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Koźminku - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Koźminek. Mieści się przy Placu Wolności. Należy do dekanatu Koźminek.
Kościół św. Katarzyny w Iwanowicach - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Iwanowice, w powiecie kaliskim. Mieści się przy ulicy Zamkowej. Należy do dekanatu Opatówek.
Opatówek, Kościelna 9
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Opatówek, jedna z najbardziej charakterystycznych budowli wsi. Jego strzeliste wieże górują nad miasteczkiem i są widoczne z różnych stron w całej okolicy.
Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Blizanowie – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Stawiszyn diecezji kaliskiej. Została utworzona w 1380. Mieści się pod numerem 4. Prowadzą ją księża diecezjalni.
Cmentarz żydowski w Starym Kiączynie – kirkut należał do stawiszyńskiej gminy żydowskiej. Do dziś na terenie kirkutu zachowało się około czterdziestu macew oraz fragment starego ogrodzenia.
Lisków, Księdza Wacława Blizińskiego 25
Parafia Wszystkich Świętych w Liskowie - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Koźminek diecezji kaliskiej. Została utworzona w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Ks. Blizińskiego. Prowadzą ją księża diecezjalni.

Strony