Powiat kaliski

0

Powiat kaliski - powiat ziemski w województwie wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niedźwiadach – jedno z 33 sanktuariów na terenie diecezji kaliskiej. Zlokalizowane w Niedźwiadach, w gminie Żelazków, w powiecie kaliskim, przy granicy Kalisza. Sanktuarium mieści się w kaplicy przy klasztorze karmelitanek bosych pw.
Parafia Wszystkich Świętych w Dzierzbinie – rzymskokatolicka parafia położona w północnej części powiatu kaliskiego. Administracyjnie należy do diecezji włocławskiej (dekanat tuliszkowski). Proboszczem parafii jest ks. mgr Stanisław Kiermasz.
Koźminek, Andrzeja Mielęckiego 4a
Staw, Plac Wolności 11
Kościół Świętego Mikołaja w Stawie - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Staw, w gminie Szczytniki, w powiecie kaliskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Opatówek. Mieści się przy Placu Wolności, na niewielkim wzniesieniu.
Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Stawiszynie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Stawiszyn w województwie wielkopolskim, przy ulicy Szkolnej.
Dworek Marii Dąbrowskiej w Russowie – muzeum poświęcone Marii Dąbrowskiej, otwarte w 1971 roku w jej rodzinnym dworku w zabytkowym parku w Russowie, oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.
Opatówek, Kościelna 1
Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku (MHPO), muzeum historii techniki w Opatówku, założone w 1981, otwarte w 1991, wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów (nr 45) w 1998; dokumentuje historię kalisko-mazowieckiego okręgu przemysłowego.
Most żelazny w Opatówku – kładka dla ruchu pieszego położona w parku krajobrazowym w Opatówku koło Kalisza w województwie wielkopolskim, w powiecie kaliskim. Most wybudowany w 1824 roku jest najstarszym istniejącym mostem żelaznym w Polsce.
Koźminek, Plac Wolności 8
Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Koźminku - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Koźminek. Mieści się przy Placu Wolności. Należy do dekanatu Koźminek.