Powiat grodziski

0

Powiat grodziski - powiat ziemski w województwie wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Pałac w Kotowie – zabytkowy pałac eklektyczny z lat 1850–54 we wsi Kotowo w województwie wielkopolskim. Łączy w sobie angielskie formy neogotyckie tzw. stylu Tudorów z elementami secesji. Około 1910 r. został przebudowywany z istniejącego tu wcześniej dworu dla Konstancji Mielżyńskiej.
Klasztor franciszkanów w Woźnikach – zabytkowy klasztor i kościół franciszkanów, na terenie archidiecezji poznańskiej, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Szczepowicach - neobarokowy pałac zlokalizowany we wsi Szczepowice (gmina Kamieniec).
Pałac w Parzęczewie – zabytkowy pałac wybudowany w 1820 roku w stylu klasycystyczno-neorenesansowym, położony we wsi Parzęczewo w województwie wielkopolskim.
Ratusz w Grodzisku Wielkopolskim – zabytkowy, trzykondygnacyjny ratusz z 1830 roku, położony na Starym Rynku w Grodzisku Wielkopolskim. Siedziba władz samorządowych i instytucji publicznych.
Kościół Świętego Ducha w Grodzisku Wielkopolskim - zabytkowy kościół w Grodzisku Wielkopolskim
Kościół pobernardyński pw. Najświętszego Imienia Jezus i Niepokalanego Poczęcia NMP w Grodzisku Wielkopolskim – kościół wraz z klasztorem, wzniesione w 1662 roku, z fundacji Jana Leopolda Opalińskiego, kasztelana nakielskiego.