Powiat grodziski - Kościoły

Strony

Kościół pobernardyński pw. Najświętszego Imienia Jezus i Niepokalanego Poczęcia NMP w Grodzisku Wielkopolskim – kościół wraz z klasztorem, wzniesione w 1662 roku, z fundacji Jana Leopolda Opalińskiego, kasztelana nakielskiego.
Kościół Świętego Ducha w Grodzisku Wielkopolskim - zabytkowy kościół w Grodzisku Wielkopolskim
Kamieniec, Grodziska 4
Parafia Świętego Wawrzyńca w Kamieńcu – rzymskokatolicka parafia w Kamieńcu, należy do dekanatu grodziskiego. Powstała w 1380. Mieści się przy ulicy Grodziskiej.
Kościół farny pw. św. Jadwigi Śląskiej - kościół w Grodzisku Wielkopolskim powstał już prawdopodobnie w XI w. W 2 poł. XIII w., po kanonizacji św. Jadwigi (1267) powstała zapewne parafia pod jej wezwaniem.
Kościół pw. św. Marcina i św. Stanisława w Rakoniewicach - zabytkowa świątynia rzymskokatolicka w Rakoniewicach w Wielkopolsce. Zbudowana w latach 1797 – 1805 przez Ewę Zakrzewską, wdowę po kasztelanie santockim, dziedzicu Rakoniewic. Na początku patronem kościoła był św.
Parafia Świętego Marcina w Granowie – rzymskokatolicka parafia w Granowie, należy do dekanatu stęszewskiego. Powstała w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Szkolnej.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ptaszkowie – kościół parafialny w Ptaszkowie, w województwie wielkopolskim, wpisany do rejestru zabytków. Budowla pochodzi z 1904 r. i posiada wysoką wieżę o spiczastym zwieńczeniu. Wyposażenie ma cechy neoromańskie. Starsze są krucyfiks z 1530 r.
Kościół poewangelicki pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa - jest budowlą neogotycką z 1905 roku, architektem był Ludwig von Tiedemann (twórca bliźniaczego kościoła pw. Świętej Trójcy w berlińskiej dzielnicy - Lankwitz, także kościoła św. Jerzego w Sopocie).
Kościół świętej Marii Magdaleny w Wielichowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Wielichowo. Należy do dekanatu wolsztyńskiego. Mieści się przy ulicy Szkolnej.
Kościół św. Katarzyny i Niepokalanego Serca Maryi w Łękach Wielkich – rzymskokatolicki kościół w Łękach Wielkich. Pierwszy kościół, również drewniany został wystawiony w Łękach Wielkich już w XIII wieku staraniem rodziny Gnińskich herbu Trach.
Rostarzewo, Rakoniewicka 2
Kościół Świętego Józefa w Rostarzewie – rzymskokatolicki kościół parafialny w dawnym mieście Rostarzewo, w gminie Rakoniewice, w powiecie grodziskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Rakoniewickiej. Należy do dekanatu wolsztyńskiego.
Konojad, Kościelna 3
Kościół św. Andrzeja Apostoła w Konojadzie – zabytkowy kościół parafialny w Konojadzie, w powiecie grodziskim, w województwie wielkopolskim.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Parzęczewie - zabytkowa drewniana świątynia rzymskokatolicka w Parzęczewie w Wielkopolsce.

Strony