Gmina Miłosław

0

Gmina Miłosław - gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie wrzesińskm.

Warto zobaczyć

Miłosław, Poznańska 1a
Pałac w Miłosławiu - zabytkowy pałac w Miłosławiu, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany jest w południowej części miasta.
Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Biechowie - zabytkowy kościół parafialny w Biechowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Zameczek Myśliwski "Bażantarnia" w Bugaju – zabytkowy zameczek myśliwski w Bugaju, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Mikuszewie – zabytkowy pałac w Mikuszewie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Pałac został wybudowany około 1890, wówczas to właścicielem pobliskich dóbr był książę Sachsen-Meningen. Obecnie znajduje się tu Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży "Mikuszewo".
Kościół św. Mikołaja w Czeszewie – zabytkowy drewniany kościół parafialny w Czeszewie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zbudowany w 1792 z fundacji kasztelana krakowskiego Antoniego Jabłonowskiego przez cieślę Johana Adama. Remontowany po II wojnie światowej.
Kościół Matki Bożej Częstochowskiej w Orzechowie – murowany, modernistyczny, rzymskokatolicki kościół parafialny w Orzechowie, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany w północnej części Orzechowa, na skraju ulic Bukowej i Jabłoniowej.
Kościół św. Jakuba Większego Apostoła w Miłosławiu – zabytkowy kościół parafialny w Miłosławiu, w powiecie wrzesińskim, w województwie wielkopolskim. Zlokalizowany jest w centrum miasta, przy ulicy Kościelnej.
Budynek szkolny przy ul. Zamkowej w Miłosławiu – budynek szkolny znajdujący się przy ul. Zamkowej 13 w Miłosławiu. Został wzniesiony w latach 1846–1848.
Pomnik Juliusza Słowackiego w Miłosławiu – pierwszy pomnik poświęcony Juliuszowi Słowackiemu na ziemiach polskich, ufundowany przez Józefa Kościelskiego, odsłonięty w 1899.
Rezerwat przyrody Czeszewski Las - leśny rezerwat przyrody położony na terenie Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego w gminach: Miłosław, w powiecie wrzesińskim oraz Żerków w powiecie jarocińskim województwa wielkopolskiego.