Krotoszyn

0

Krotoszyn (niem. Krotoschin) – miasto powiatowe w województwie wielkopolskim.

Warto zobaczyć

Ratusz w Krotoszynie – budynek murowany z około 1689 roku, przebudowany w latach 1898-1899 na neorenesansowy. Posiada ośmioboczną, smukłą, barokową wieżę. W ratuszu działa Urząd Stanu Cywilnego i jeden z wydziałów Urzędu Miejskiego a także restauracja "Ratuszowa" .
Krotoszyn, Stary Krotoszyn
Kościół Świętej Marii Magdaleny w Krotoszynie – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Krotoszyn, należący do dekanatu Krotoszyn w diecezji kaliskiej. Mieści się na przedmieściu Stary Krotoszyn.
Krotoszyn, Więźniów Politycznych
Kościół Świętego Fabiana, Świętego Rocha, Świętego Sebastiana w Krotoszynie – kościół rzymskokatolicki w mieście Krotoszyn, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Krotoszyn diecezji kaliskiej.
Krotoszyn, Jerzego Popiełuszki
Kościół Świętego Andrzeja Boboli w Krotoszynie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Krotoszynie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Krotoszyn diecezji kaliskiej.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie – kościół rzymskokatolicki w mieście Krotoszyn, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Krotoszyn diecezji kaliskiej.
Krotoszyn, Domki Farne
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Krotoszynie - kościół rzymskokatolicki w mieście Krotoszyn. Mieści się przy ulicy Domki Farne. Należy do dekanatu Krotoszyn.
Krotoszyn, Park Wojska Polskiego 1
Krotoszyn, Mały Rynek 1
Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie – muzeum z siedzibą w Krotoszynie. Placówką jest miejską jednostką organizacyjną, a jego siedzibą jest XVIII-wieczny budynek dawnego klasztoru trynitarskiego przy Małym Rynku.