Powiat chodzieski - Atrakcje

Strony

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – kościół rzymskokatolicki, zlokalizowany w centrum placu Wolności w Szamocinie. Posiada cechy klasycystyczne i neoromańskie.
Pałac w Pietronkach – pałac w gminie Chodzież, na skraju wsi Pietronki.
Kościół Świętego Marcina w Żoniu - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Żoń, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Nietuszkowie został wzniesiony w XIX wieku, o charakterze eklektycznym - bryle nieregularnej z dominantą w postaci wieży (5 kondygnacji) o formie nawiązującej do renesansu włoskiego. Otoczony parkiem. W pobliżu zabudowania gospodarcze i gorzelnia. Obecnie stanowi własność prywatną.
Budzyń, Księdza Struka
Kościół Świętej Barbary w Budzyniu - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Budzyń, w województwie wielkopolskim, przy ulicy Księdza Struka.
Szamocin – nieczynna stacja kolejowa w mieście Szamocin, w powiecie chodzieskim, w woj. wielkopolskim, w Polsce.
Kościół pw. św. Floriana w Chodzieży pochodzi z roku 1755, jest zbudowany w stylu późnobarokowym z zachowaniem murów gotyckich.
Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Stróżewie jest jedną z 10 parafii leżącą w granicach dekanatu chodzieskiego. Erygowana w 1973 roku.
Dwór w Oleśnicy został wzniesiony na początku XX wieku, w stylu klasycystycznym.
Kościół Świętego Wojciecha w Margoninie − rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Margonin. Mieści się przy ulicy Kościelnej.
Chodzież, Władysława Jagiełły
Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Wyszynach jest jedną z 10 parafii leżącą w granicach dekanatu chodzieskiego. Erygowana w 1931 roku.
Kościół św. Maksymiliana Kolbe – rzymskokatolicki kościół filialny, zlokalizowany w Podaninie koło Chodzieży. Należy do parafii św. Kazimierza w pobliskich Podstolicach.
Elektrownia Wiatrowa Margonin – elektrownia wiatrowa zlokalizowana w miejscowości Margonin w województwie wielkopolskim. Pierwsze wiatraki stanęły w 2009 roku.

Strony