Powiat wągrowiecki - Atrakcje

Strony

Zamek w Gołańczy – ruiny zamku z XV wieku znajdujące się w Gołańczy.
Pałac Janta-Połczyńskich w Żabiczynie – pałac na terenie Żabiczyna. Obecnie mieści się w nim siedziba przedsiębiorstwa rolnego Agrojaro Sp. z o.o.
Parafia Świętego Mikołaja w Srebrnej Górze jest jedną z 9 parafii leżącą w granicach dekanatu damasławskiego. Erygowana w 1404 roku.
Kościół Świętego Mikołaja Biskupa w Skokach – rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Skoki w powiecie wągrowieckim. Znajduje się na szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.
Parafia Świętego Józefa w Kozielsku jest jedną z 9 parafii leżącą w granicach dekanatu damasławskiego. Erygowana w 1432 roku.
Gołańcz, Karola Libelta
Kościół Świętego Wawrzyńca w Gołańczy - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w Gołańczy, przy ulicy księdza Mrotka.
Pałac w Smuszewie – eklektyczny pałac w Smuszewie położony w powiecie wągrowieckim, w gminie Damasławek.
Jezioro Budziszewskie - jezioro polodowcowe położone na Pojezierzu Gnieźnieńskim (powiat obornicki, województwo wielkopolskie). Przez jezioro przepływa rzeka Mała Wełna, która łączy je z jeziorem Rogoźno od północy i jeziorem Rościńskim od południa.
Kościół św. Andrzeja Boboli w Żabiczynie - kościół parafialny powstały w 1979 roku. Kościół powstawał w miejscu kaplicy, wybudowanej w 1939 roku, ufundowanej przez Marię Kurnatowską i wyświęconej 2 września 1939 roku, w latach 1978-1979.
Kościół Wszystkich Świętych w Raczkowie - drewniany rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Raczkowo, w powiecie wągrowieckim, w województwie wielkopolskim. Znajduje się na szlaku kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka.
Parafia Świętej Katarzyny w Potulicach – rzymskokatolicka parafia w Potulicach, należy do dekanatu rogozińskiego archidiecezji gnieźnieńskiej. Powstała w XIV wieku. Obecny kościół wybudowany w 1728 z drewna, kryty gontem, z wieżą o barokowym hełmie.
Durowo - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. wągrowieckim, w Wągrowcu, leżące na terenie Pojezierza Chodzieskiego.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Wągrowcu – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Znajduje się w Wągrowcu, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu wągrowieckiego archidiecezji gnieźnieńskiej.
Kościół św. Michała Archanioła w Jabłkowie - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Jabłkowo w powiecie wągrowieckim w gminie Skoki.

Strony