Powiat pilski - Atrakcje

Strony

Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej – najstarsze w Polsce miejsce kultu maryjnego. Znajduje się we wsi Górka Klasztorna koło Łobżenicy, w województwie wielkopolskim.
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej – rzymskokatolicka parafia prowadzona przez Misjonarzy Świętej Rodziny.
Pałac w Kruszewie – pałac wybudowany w XVIII wieku (po 1780 roku) we wsi Kruszewo 12 km na północny wschód od Czarnkowa, przy drodze nr 182 do Ujścia, główna siedziba hrabiów Świnarskich.
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skrzatuszu została utworzona 15 listopada 1660. Należy do dekanatu Wałcz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Kościół parafialny został zbudowany w 1687 roku w stylu barokowym, konsekrowany w 1701.
Pałac zbudowany w końcu XVIII lub w 1 połowie XIX wieku, przebudowany w latach 70-tych XIX i na początku XX wieku.
Ujście, Plac Wiosny Ludów 2
Telefon: +48 2840003 +48 2840013
Ratusz w Ujściu – ratusz został wybudowany w 1903 roku. Reprezentuje styl eklektyczny. Mieści się przy placu Wiosny Ludów.
Wyrzysk, Plac Wojska Polskiego 9
Kościół Świętego Marcina w Wyrzysku - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się w mieście Wyrzysk, w województwie wielkopolskim, przy północnej pierzei rynku (Placu Wojska Polskiego).
Piła, Browarna 7
Konsulat RP w Pile (Polnisches Konsulat in Schneidemühl) – polska placówka konsularna działająca w okresie międzywojennym w ówczesnym Schneidemühl.
Jezioro Falmierowskie - jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Wyrzysk, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego. Bezpośrednio nad jeziorem leżą dwie wsie: Gromadno i Falmierowo.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Miasteczku Krajeńskim - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Miasteczko Krajeńskie, przy ulicy Księdza Piotra Skargi.
Rezerwat przyrody Zielona Góra – rezerwat leśny o powierzchni 96,09 ha, położony w województwie wielkopolskim, powiecie pilskim, gminie Wyrzysk.
Piła, Krzywa
Telefon: 67 351 67 75
Kościoł św. Rodziny w Pile - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Piła. Należy do dekanatu Piła. Mieści się przy ulicy Jana Bosko.
Ujście
Telefon: 67 284 00 94
Kościół św. Mikołaja w Ujściu – neobarokowy kościół parafialny w Ujściu, woj. wielkopolskie.
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białośliwiu - rzymskokatolicki kościół parafialny znajdujący się we wsi Białośliwie, w województwie wielkopolskim, przy ulicy Kościelnej.
Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Dziembowie – parafia rzymskokatolicka w Dziembowie, w dekanacie Wysoka, w diecezji bydgoskiej.

Strony