Gmina Kaczory - Atrakcje

Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Dziembowie – parafia rzymskokatolicka w Dziembowie, w dekanacie Wysoka, w diecezji bydgoskiej.
Mord na Wzgórzach Morzewskich – masowa zbrodnia popełniona w czasie II wojny światowej przez funkcjonariuszy Gestapo na 40 osobach narodowości polskiej i 2 osobach narodowości niemieckiej na Wzgórzach Morzewskich, 7 listopada 1939 roku.
Kościół św. Andrzeja Boboli w Kaczorach - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Kaczory. Mieści się przy ulicy Kościelnej. Należy do dekanatu Wysoka.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Morzewie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Morzewie, wzniesiony na w 1908 roku.
Kopcze - jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Kaczory, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego. Położone około 2 km na północny wschód od Kaczor.
Jezioro Wapieńskie - jezioro w woj. wielkopolskim, w pow. pilskim, w gminie Kaczory, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego. Jezioro położone jest około 4 km na wschód od Skórki. Jezioro leży w granicach administracyjnych gmin Kaczory i Krajenka.
Kościół błogosławionej Franciszki Siedliskiej – kościół filialny parafii św. Andrzeja Boboli w Kaczorach. Należy do dekanatu Wysoka diecezji bydgoskiej.
Bobrowo - jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Kaczory, leżące na terenie Pojezierza Krajeńskiego. Jezioro położone jest około 2 km na południe od Śmiłowa. Jezioro składa się z dwóch części połączonych rowem. ↑
Jezioro Bagienne - jezioro typu bagiennego w woj. wielkopolskim, w pow. pilskim, w Pile, leżące na terenie Doliny Gwdy. Jezioro położone około 6 km na wschód od centrum Piły w pobliżu jezior Piaseczno (Jeleniowego) i Płocie (Płotki).
Rezerwat przyrody Torfowisko Kaczory - torfowiskowy rezerwat przyrody położony w gminie Kaczory, powiecie pilskim (województwo wielkopolskie). Powierzchnia: 32,77 ha. Został utworzony w 1994 roku w celu ochrony rzadkich gatunków flory i fauny.