Powiat śremski - Atrakcje

Strony

Pałac w Błociszewie to XIX-wieczny pałac znajdujący się we wsi Błociszewo, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Brodnicy – pałac z XIX wieku znajdujący się we wsi Brodnica w województwie wielkopolskim.
Śrem, Plac 20 Października 1
Ratusz w Śremie - budynek usytuowany w północnej pierzei Placu 20 Października wybudowano w latach 1836-1838. Nad 3 - kondygnacyjnym budynkiem góruje zegarowa wystawka z 1876 roku. W południe można usłyszeć kuranty i hejnał miasta.
Jezioro Grzymisławskie – jezioro polodowcowe w woj. wielkopolskim, w pow. śremskim, w Gminie Śrem. Jezioro położone jest na nizinie Wielkopolskiej w wąskiej i głębokiej rynnie, brzegi niezalesione, linia brzegowa nierozwinięta.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i Świętego Mikołaja w Książu Wielkopolskim - jeden z kościołów rzymskokatolickich w mieście Książ Wielkopolski. Mieści się przy ulicy Jana Pawła II. Należy do dekanatu nowomiejskiego.
Miranowo - rezerwat florystyczny w gminie Dolsk, w powiecie śremskim, w województwie wielkopolskim, położony na zachód od Dolska. W pobliżu osada leśna Miranowo.
Kościół Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Śremie, zwyczajowo określany jako kościół farny – najstarszy zachowany kościół w Śremie, położony w prawobrzeżnej części miasta, wybudowany w stylu gotyckim, z barokowym i późniejszym wyposażeniem. Kościół jest główną świątynią parafii pw.

Strony