Powiat śremski - Atrakcje

Strony

Pałac w Błociszewie to XIX-wieczny pałac znajdujący się we wsi Błociszewo, w województwie wielkopolskim.
Pałac w Brodnicy – pałac z XIX wieku znajdujący się we wsi Brodnica w województwie wielkopolskim.
Śrem, Plac 20 Października 1
Ratusz w Śremie - budynek usytuowany w północnej pierzei Placu 20 Października wybudowano w latach 1836-1838. Nad 3 - kondygnacyjnym budynkiem góruje zegarowa wystawka z 1876 roku. W południe można usłyszeć kuranty i hejnał miasta.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej i Świętego Mikołaja w Książu Wielkopolskim - jeden z kościołów rzymskokatolickich w mieście Książ Wielkopolski. Mieści się przy ulicy Jana Pawła II. Należy do dekanatu nowomiejskiego.
Jezioro Grzymisławskie – jezioro polodowcowe w woj. wielkopolskim, w pow. śremskim, w Gminie Śrem. Jezioro położone jest na nizinie Wielkopolskiej w wąskiej i głębokiej rynnie, brzegi niezalesione, linia brzegowa nierozwinięta.
Kościół Świętego Marcina Biskupa w Mchach - rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Mchy, w gminie Książ Wielkopolski, w powiecie śremskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu boreckiego.
Kościół Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Śremie, zwyczajowo określany jako kościół farny – najstarszy zachowany kościół w Śremie, położony w prawobrzeżnej części miasta, wybudowany w stylu gotyckim, z barokowym i późniejszym wyposażeniem. Kościół jest główną świątynią parafii pw.
Śremski Dobosz – pomnik Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 znajdujący się w śremskim Parku Miejskim im. Powstańców Wielkopolskich.
Kościół św. Andrzeja – rzymskokatolicki kościół parafialny zlokalizowany w Iłówcu. Obiekt pochodzi z 1841 roku i jest późnoklasycystyczny. Wieżę dobudowano w 1902.
Kościół św. Jakuba Apostoła - zabytkowy, drewniany kościół parafialny, zlokalizowany w centrum Żabna (powiat śremski).
Jezioro Jarosławskie - jezioro rynnowe położone na nizinie Wielkopolskiej na Pojezierzu Leszczyńskim. Dostępne dla: wędkarzy, żeglarzy, plażowiczów (plaża w Jarosławkach). Linia brzegowa zalesiona (86,8%), resztę stanowią: grunty orne (11,6%) oraz zabudowania (1,6%), jej długość wynosi: 3,3 km.

Strony