Powiat jarociński - Atrakcje

Strony

Pałac w Śmiełowie mieszczący Muzeum im Adama Mickiewicza – zabytkowy pałac zbudowany w roku 1797 przez czołowego architekta epoki klasycyzmu, autora między innymi pałacu w Dobrzycy i pałacu w Lubostroniu, Stanisława Zawadzkiego dla Andrzeja Gorzeńskiego.
Pałac Radolińskich w Jarocinie – wzniesiony w formach neogotyku angielskiego w latach 1847-1853 przez architekta Fryderyka Augusta Stülera. Rozbudowany o skrzydła boczne w latach 1911-1912 według projektu Frietschego. Do roku 1945 był siedzibą zniemczonej gałęzi rodu - książąt von Radolin.
Ruiny pałacu Opalińskich w Radlinie – pozostałości po pałacu, wzniesionym w latach około 1570 - 1592 we wsi Radlin przez Andrzeja Opalińskiego, marszałka wielkiego koronnego.
Kościół św. Marcina w Jarocinie – jedna z najstarszych świątyń w Wielkopolsce. Pierwsza informacja o kościele pochodzi z 1257 roku. Był to wówczas kościół drewniany zbudowany przez dziedziców Jarocina Jarockich, herbu Rawicz.
Dworek w Kurcewie – dworek znajdujący się we wsi Kurcew, położonej w województwie wielkopolskim, w powiecie jarocińskim, w gminie Kotlin.
Ratusz w Jarocinie - podcieniowa barokowa budowla wybudowana w latach 1799-1804, wielokrotnie przebudowywana, ostatnio w latach 1983-1989, odrestaurowana w 2006. Obecnie siedziba władz miasta i muzeum regionalnego.
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Potarzycy – rzymskokatolicki kościół parafialny we wsi Potarzyca, w gminie Jarocin, w powiecie jarocińskim, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Wyzwolenia. Należy do dekanatu boreckiego.
Parafia św. Wojciecha Bpa i Matki Kościoła w Pogorzelicy – parafia rzymskokatolicka, należąca do dekanatu żerkowskiego, diecezji kaliskiej.
Kościół św. Stanisława w Żerkowie - rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Żerków, w województwie wielkopolskim. Mieści się przy ulicy Kościelnej.

Strony