Powiat wolsztyński - Atrakcje

Strony

Pałac w Chorzeminie - zabytkowy pałac we wsi Chorzemin w województwie wielkopolskim. Wybudowany został w roku 1910 dla rodziny Daumów, właścicieli majątku Chorzemin i dóbr kiełpińskich. Łączy w sobie elementy stylów neogotyckiego i secesyjnego. Obok pałacu znajduje się park.
Opactwo Cystersów w Wieleniu Zaobrzańskim - dawny kościół Cystersów, znajdujący się we wsi Wieleń Zaobrzański, w województwie wielkopolskim.
Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie – kościół filalny rzymskokatolickiej parafii Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie.
Jezioro Mochyńskie – płytkie jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim, w gminie Przemęt niedaleko Moch. Jezioro o powierzchni ok. 27,5 ha, zabagnione, połączone rzeką z Jeziorem Wieleńskim i Kanałami Obry.
Opactwo Cystersów w Przemęcie – kościół i klasztor pocysterski znajdujący się w Przemęcie, przy ulicy Opackiej.
Obra, Szkolna 12
Parafia Świętego Jakuba Większego Apostoła w Obrze – rzymskokatolicka parafia we wsi Obra, należy do dekanatu wolsztyńskiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w 1243. Prowadzą ją Misjonarze Oblaci.
Wolsztyn, Doktora Kocha 36
Kościół Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie – rzymskokatolicki kościół parafialny w mieście Wolsztyn. Należy do dekanatu wolsztyńskiego. Mieści się przy ulicy Roberta Kocha.
Wolsztyn, Doktora Kocha 12
Muzeum Roberta Kocha w Wolsztynie jest jedną z trzech placówek istniejącego od 1976 r. Muzeum Regionalnego w Wolsztynie. Założono je w 1996 r. na parterze budynku zbudowanego w latach 1842-46, który początkowo pełnił rolę szpitala dla ubogich.
Kościół Świętego Jana Chrzciciela w Przemęcie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Przemęcie, w gminie Przemęt, w powiecie wolsztyńskim, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu przemęckiego archidiecezji poznańskiej.
Siedlec, Wolsztyńska 1
Parafia Świętego Michała Archanioła w Siedlcu - parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu zbąszyńskiego archidiecezji poznańskiej. Została utworzona w XIII wieku. Mieści się przy ulicy Wolsztyńskiej.
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przemęcie – dawny kościół parafialny, obecnie cmentarny znajdujący się we wsi Przemęt, w powiecie wolsztyńskim, w województwie wielkopolskim.
Jezioro Wolsztyńskie (niem. Wollsteiner See) - jezioro w woj. wielkopolskim, w powiecie wolsztyńskim, w gminie Wolsztyn, leżące na terenie Pojezierza Poznańskiego.

Strony